Organizacja konferencji medycznej to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, gdy robi się to po raz pierwszy. Niemniej jednak schemat oraz zasady postępowania są niemal identyczne, jak w przypadku innych konferencji czy spotkań biznesowych (poznaj 5 sposobów na organizację udanego spotkania biznesowego).

Konferencje medyczne to bardzo ważne przedsięwzięcia, podczas których najwięksi specjaliści mają okazję usystematyzować swoją wiedzę czy wymienić się wynikami prowadzonych badań z innymi. Podczas tego typu eventów można spotkać wiele ważnych postaci związanych z ochroną zdrowia, które mogą się pochwalić bogatym doświadczeniem. No ale do sedna – jak w ogóle zorganizować konferencję medyczną? Już spieszymy z odpowiedzią. W tym artykule wskażemy kilka konkretnych porad, wskazując również nowoczesne obiekty na konferencję medyczną.

Organizacja konferencji medycznej


Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować konferencję medyczną, to jesteś w odpowiednim miejscu! Przede wszystkim powinieneś ustalić termin takiego wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie jest tajemnicą, że lekarze i pielęgniarki pracują głównie na zmiany, więc muszą być poinformowani o danym przedsięwzięciu na kilka tygodni przed planowanym spotkaniem. Konieczny jest też wybór miejsca na konferencję. By ułatwić potencjalnym gościom dojazd do obiektu, polecamy przede wszystkim sale konferencyjne w centrum miasta lub 5-gwiazdkowe hotele na konferencję, zwłaszcza w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu. Ważne jest to, aby obiekty posiadały korzystne połączenie z lotniskiem lub dworcem PKP oraz by na ich terenie znajdował się parking. Podczas organizacji konferencji medycznej konieczne jest również pamiętanie m.in. o: wysłaniu zaproszeń do gości, zamówieniu cateringu, stworzeniu harmonogramu spotkania czy przygotowaniu identyfikatorów na konferencję.


Konferencje dla lekarzy


Organizacja konferencji dla lekarzy ma na celu przede wszystkim stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, omówienia wyników badań oraz rozmów na bieżące, medyczne tematy. Dzięki takim spotkaniom przedstawiciele ochrony zdrowia stale się rozwijają i poszukują nowych rozwiązań w zakresie leczenia pacjentów. Co ważne, konferencje dla lekarzy coraz częściej prowadzone są także w formie streamingów (dowiedz się, czy warto prowadzić transmisję live z konferencji). Musimy przyznać, że do duże ułatwienie dla osób, które wiele godzin dziennie spędzają na dyżurach w szpitalach. Zamiast długiej podróży do sali konferencyjnej lekarze mogą dołączyć do spotkania niemal w każdym miejscu za pośrednictwem urządzenia mobilnego.


Konferencje dla pielęgniarek


Oczywiście wszelkie spotkania i konferencje medyczne nie powstają wyłącznie z myślą o lekarzach. Organizowane są również konferencje dla pielęgniarek, a więc osób, które mają największą styczność z pacjentami szpitali. Organizacja konferencji dla pielęgniarek odbywa się dokładnie w taki sam sposób, jak dla lekarzy. Warto też dodać, że wszelkie szkolenia i konferencje medyczne są nie tylko świetna okazją do rozwoju. To też odpowiednia motywacja do pracy. Bardzo często pracodawcy doceniają swoich pracowników poprzez fundowanie im udziału w tego typu wydarzeniach. Czy to dobry pomysł? Jak najbardziej! Zwłaszcza dla osób, dla których praca jest jednocześnie pasją. Dodatkowo równie często organizowane są także konferencje dla położnych oraz konferencje medyczne dla studentów.


Miejsca na konferencję medyczną


Jak już wspomnieliśmy, konferencje medyczne warto organizować w dużych miastach. Przede wszystkim ze względu na dobre połączenie komunikacyjne z lotniskiem, PKP czy innymi ważnymi punktami. Na tym jednak nie poprzestajemy i wskażemy nowoczesne obiekty na konferencję w Warszawie. Polecamy szczególnie Hotel Lord **** Warsaw Airport, ADN Centrum Konferencyjne czy Centrum Konferencyjne WEST GATE. Równie atrakcyjne są obiekty na konferencję w Krakowie. Przykłady stanowią: HOTEL KOSSAK, Garden Square Hotel czy Lwowska 1. W tym zestawieniu muszą się także znaleźć sale konferencyjne w Poznaniu. Na ich czele których znajdują się: Poznań Congress Center, IBB ANDERSIA HOTEL **** oraz NH Poznań. To oczywiście zaledwie kilka propozycji. O wiele więcej z nich znajduje się na naszej stronie – pod tym linkiem – na którą serdecznie zapraszamy!