Miasto Kraka, była stolica Polski, ma wiele do zaoferowania nie tylko osobom chcącym lepiej przyjrzeć się historii naszego kraju i odwiedzić najbardziej popularne zakątki i zabytki Krakowa. To piękne miasto może pochwalić się również ciekawymi i doskonale przystosowanymi przestrzeniami eventowymi – idealnymi do organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych.

Dzisiaj chcielibyśmy skupić się na obiektach, które z powodzeniem obsłużą eventy na około 200 osób. W poniższym artykule przedstawimy kilka naszych propozycji, które według nas zasługują na uwagę. Jesteście gotowi? Zapraszamy do lektury!

1. Park Inn by Radisson Krakow

Na pierwszy ogień idzie 4-gwiazdkowy hotel przy ulicy Monte Cassino 2. Nowoczesny obiekt dysponuje Centrum Konferencyjnym o łącznej powierzchni 1000 m2. W ofercie jest aż 5 sal konferencyjnych – część z nich można podzielić dzięki technologii ścian modułowych. Na wydarzenia na 200 lub więcej osób sprawdzi się doskonale Sala Alfa, która w ustawieniu teatralnym może przyjąć aż 500 osób.

W razie gdy nie potrzebujemy tak dużej powierzchni, możemy wynająć jedną z jej części (Alfa 1) na 300 osób. Hotel dysponuje ok. 300 miejscami noclegowymi, co umożliwia przenocowanie uczestników z innych części kraju, a także zorganizowanie imprezy integracyjnej z noclegiem po skończonej konferencji lub szkoleniu.

2. Qubus Hotel Kraków ****

Przy Nadwiślańskiej 6 zlokalizowany jest kolejny czterogwiazdkowy hotel na mapie Krakowa – Qubus Hotel Kraków. Obiekt ten posiada rozbudowane zaplecze konferencyjne z 9 salami. Każda sala jest klimatyzowana i wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny. Pojedyncze sale pomieszczą do 120 osób, co by nie spełniało wymagań organizatora 200-osobowego wydarzenia. Na szczęście sale zbudowane są tak, by można je było łączyć w dowolnych konfiguracjach. Wszystko dzięki ruchomym, dźwiękoszczelnym ściankom. W największym wariancie w krakowskim Qubusie można zorganizować konferencję nawet dla pół tysiąca osób! Na event dla 200 osób najlepiej sprawdzą się konfiguracje: Sala D+E, Sala B+C i Sala B+C+D.

W hotelu tym miejsce noclegowe znajdzie prawie 400 gości. Oprócz oferty konferencyjnej i noclegowej goście mogą korzystać z oferty gastronomicznej. Klimatyczna restauracja serwuje dania inspirowane kuchniami z różnych zakątków świata.

3. TAURON Arena Kraków

Jeśli piszemy o dużych imprezach, nie możemy zapomnieć o Tauron Arena Kraków. Miejsce wielu wybitnych koncertów i wielu ekscytujących rozgrywek sportowych może być też doskonałym miejscem na Twój event! Obojętnie czy szukach przestrzeni na konferencje dla 200 osób, czy międzynarodowy kongres dla kilkunastu tysięcy osób. W krakowskiej Tauron Arenie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Organizatorzy spotkań biznesowych mogą również wykorzystać przestronne foyer, loże VIP i dwie restauracje. Jednym z dużych atutów jest też rozwinięty system multimedialny, na który składa się największy ekran LED w Europie, ponad 100 ekranów LCD rozmieszczonych na 3 poziomach foyer i CUBE (zestaw telebimów pod sufitem Areny).

4. Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego

A co jeśli potrzebujesz miejsca, w którym uczestnicy Twojego spotkania zachowają pełne skupienie, niczym podczas egzaminu w szkole lub na uczelni? Nie potrzebujesz noclegów, restauracji i dodatkowych atrakcji. Chcesz przeprowadzić swoje wydarzenie na wysokim poziomie, ale w rozsądnej cenie? Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego przy Al. 29 Listopada 46 przychodzi z pomocą. Na Auli zmieści do 300 osób. W pozostałych salkach można zorganizować bardziej kameralne spotkania od 10 do 60 osób.

Sale są klimatyzowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Podczas organizowanego wydarzenia można nagrywać fonię całości imprezy lub wybranych fragmentów. Do dyspozycji organizatorów są też wideoprojektory, urządzenia do tłumaczeń symultanicznych, kamery telewizyjne i nagłośnienie wysokiej jakości.

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu – to tylko kilka z naszych propozycji. Obiektów na mapie Krakowa, które oferują zaplecze biznesowe na spotkania dla 200 osób jest znacznie więcej. Co jakiś czas będziemy Wam tu podrzucać kolejne propozycje warte uwagi.

Podzielcie się z nami w komentarzach, jakie wg Was krakowskie obiekty sprawdzają się najlepiej na większe wydarzenia. Wiedza może przydać się nie tylko nam, ale przede wszystkim – innym organizatorom spotkań biznesowych.