Organizacja szkoleń oraz innych spotkań biznesowych zdecydowanie nie jest najprostszym wyzwaniem – szczególnie, gdy ktoś podejmuje się tego zadania po raz pierwszy. Podkreślenia wymaga fakt, że podstawą udanego wydarzenia jest nie tylko jego program, ale też – albo nawet przede wszystkim – odpowiedni wybór miejsca. Nasuwa się zatem pytanie – jak wybrać obiekt na szkolenie? W tym artykule dokładnie napiszemy, które aspekty trzeba wziąć pod uwagę podczas szukania najlepszego miejsca na event. Poznasz też nasze propozycje obiektów, które oferują świetne warunki do pracy. Będą to sale szkoleniowe zlokalizowane w różnych częściach kraju. W związku z tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wśród tych inspiracji znajdziesz dla siebie idealny obiekt. Pamiętaj jednak, że gdybyś z różnych względów poszukiwał czegoś innego, to więcej propozycji czeka na naszej stronie. Znajdziesz na niej najlepsze miejsca na organizację konferencji i szkoleń, obok których zdecydowanie trudno jest przejść obojętnie!


Wybór miejsca na szkolenie


Jeśli organizujesz szkolenie i w związku z tym szukasz odpowiedniego miejsca, to miej na względzie fakt, iż musisz zapewnić swoim gościom idealne warunki do pracy. Wynajem sali na szkolenie to proces, który powinien być przemyślany. Odpowiednia sala to taka, która jest jasna, klimatyzowana, odpowiednio wyposażona oraz oczywiście dostosowana do potencjalnej liczby gości. W sali muszą się znajdować profesjonalne sprzęty multimedialne, za pomocą których m.in. pokażesz gościom prezentację. Podczas szkoleń najczęściej korzysta się z: flipchartów, projektorów, tablic oraz ekranów. Oczywiście niezbędne jest także połącznie z bezprzewodową siecią Internetu. Ponadto dobrze by było, gdyby sale szkoleniowe posiadały dostęp do światła dziennego. Bardzo dobrze wpływa ono bowiem na koncentrację i skupienie gości. Musisz też wiedzieć, że sam wynajem sali szkoleniowej to nie wszystko. Równie istotne jest zapewnienie gościom rekreacji, wypoczynku po pracy oraz dostępu do informacji, prasy i TV.


Sale szkoleniowe nad morzem


Sale szkoleniowe usytuowane są oczywiście w różnych częściach Polski. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę te, które mieszczą się nad morzem. To doskonały wybór dla osób, które przy okazji pracy chcą też skutecznie wypocząć. Szum morskich fal podczas wieczornego spaceru to gwarancja relaksu oraz spokoju. Wynajem sali szkoleniowej nad morzem jest możliwy m.in. Radisson Blu Hotel, Sopot. Jest to 4-gwiazdkowy obiekt, który znajduje się jedynie 250 metrów od piaszczystej plaży nad Zatoką Gdańską. Hotel ten ma w swojej ofercie aż ponad 2000 m2 powierzchni eventowej, która podzielona została na różne pod względem wielkości sale. Największa z nich pozwala na zaproszenie do 900 osób w ustawieniu teatralnym. Do dyspozycji gości pozostaje łącznie 15 sal, które można dowolnie ustawiać i aranżować. Warto przy tym zaznaczyć, że w obiekcie mogą się odbyć nawet kilkudniowe szkolenia, ponieważ oferuje on również wysoce komfortowe zaplecze noclegowe. Można też tam liczyć na świetną restaurację oraz szereg atrakcji.


Sale szkoleniowe w górach


Wynajem sali na szkolenie oczywiście możliwy jest też w górach. Znajduje się tam wiele wartych uwagi obiektów, które dysponują profesjonalnymi pomieszczeniami na organizację spotkań biznesowych. Po pracy z kolei można się udać na górskie szlaki, które robią wrażenie o każdej porze roku. Świetnym przykładem jest Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference, czyli obiekt znajdujący się w Krynicy Zdroju. To doskonałe miejsce zarówno do organizacji szkoleń, jak i wypoczynku z dala od zgiełku codzienności. Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference ma w swojej ofercie łącznie 3 sale biznesowe, które także różnią się pod kątem wielkości. Największa z nich, czyli Sala Kwiatowa, jest w stanie pomieścić nawet 310 osób w ustawieniu teatralnym. Pomieszczenia oczywiście posiadają wysokiej klasy sprzęty multimedialne, a także systemy mobilnych ścian. Obiekt dysponuje również trzema salami restauracyjnymi oraz wygodnym zapleczem noclegowym. Na jego terenie znajduje się też zaplecze SPA & Wellness.


Sale szkoleniowe w centrum miasta


Statystyki jasno wskazują, że szkolenia i konferencje najczęściej organizowane są w dużych miastach. I choć ten trend powoli się zmienia, to jednak chociażby pod względem korzystnej lokalizacji nic nie jest w stanie przebić obiektów w centrum miasta. Ich atutem jest m.in. korzystny dojazd na lotnisko czy dworzec, a także bliskość najważniejszych punktów usługowych i miejskich atrakcji. Jako przykład posłuży obiekt znajdujący się w Warszawie, czyli Hotel Lord **** Warsaw Airport. Położony jest on niedaleko Lotniska im. Fryderyka Chopina. Ten hotel do dyspozycji gości oddaje 11 eleganckich sal na szkolenia i konferencje. Są one gustownie urządzone, przestronne oraz jasne. Sale są w stanie pomieścić od 10 do maksymalnie 350 osób w ustawieniu teatralnym. Niektóre pomieszczenia można ze sobą łączyć dzięki systemowi mobilnych ścian. Ponadto w obiekcie czeka 90 przytulnych i wygodnych pokoi oraz świetna Restauracja Kryształowa. W hotelu można się też zrelaksować w eleganckim Centrum SPA.