Jeśli Twoim zadaniem jest zorganizowanie imprezy firmowej lub spotkania biznesowego, to z pewnością już przekonałeś się, że musisz pamiętać o wielu kwestiach. W zakresie Twoich obowiązków prawdpodobnie jest znalezienie odpowiedniego miejsca na event, zaproszenie gości czy stworzenie harmonogramu całego przedsięwzięcia. Po załatwieniu tychże formalnych kwestii czeka na Ciebie prawdziwa wisienka na torcie! Oczywiście mamy na myśli atrakcje na imprezę firmową. Stanowią one jeden z najbardziej kluczowych elementów każdego meetingu. Atrakcje mogą służyć zarówno relaksowi po imprezie firmowej, jak i integracji gości. W dzisiejszym artykule podamy kilka propozycji odnośnie do tego, jakie atrakcje warto wziąć pod uwagę na konferencje, szkolenia czy inne spotkania biznesowe. Propozycje te będą na tyle różnorodne, że bez wątpienia każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Sprawdź zatem, jak możesz uatrakcyjnić swoje wydarzenie, by goście zapamiętali je na długie lata!


Atrakcje na imprezę firmową


Atrakcje na imprezę firmową to naprawdę bardzo istotny element. To właśnie dzięki nim atmosfera podczas wydarzenia jest niezwykle przyjemna. Ponadto łączenie pracy, wypoczynku i rozrywki to niemal doskonały mariaż, w rezultacie którego goście dobrze się bawią i bardziej skutecznie przyswajają przekazywaną podczas wydarzeń wiedzę. Atrakcje również aktywizują uczestników imprez, a co za tym idzie – w bezpośredni sposób wpływają na jakość wszelkich relacji.

W związku z tym jednak nasuwa się pytanie, jakie atrakcje na imprezę firmową warto jest wziąć pod uwagę. Oczywiście zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim istotne jest to, jak długo ma trwać impreza firmowa a także, czy jej uczestnicy się znają. Zastanów się także nad celem potencjalnych atrakcji. Będą się one bowiem różniły w zależności od tego, czy chcesz zapewnić gościom rozrywkę, czy wypoczynek. Dużo zależy też od miejsca, w którym odbywa się dane przedsięwzięcie. Warto przy tym podkreślić, że coraz więcej obiektów na konferencję oferuje pomoc w zakresie organizacji różnorodnych atrakcji.


Sportowe atrakcje na imprezę firmową


Atrakcje – impreza firmowa mogą być skoncentrowane wokół… sportowych rywalizacji! To doskonały wybór dla osób, którym zależy przede wszystkim na integracji gości oraz wspólnej, dobrej zabawie. Przykładowo, Hotel Magnus Resort w miejscowości Bystra może się pochwalić ciekawymi, sportowymi udogodnieniami. Na jego terenie znajduje się bowiem m.in. boisko sportowe oraz kort tenisowy. Ponadto obiekt ten jest otoczony stokami Beskidu Śląskiego, dzięki czemu posiada bezpośredni dostęp do licznych atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

Sportowe atrakcje na imprezę firmową czekają również w NATURAL – EKOLOGICZNY HOTEL z PLAŻĄ NA WYSPIE na Mazurach. Jest to nowoczesny, ekologiczny obiekt w sercu Rezerwatu Sosny Taborskiej. Można w nim liczyć m.in. na jazdę konną, paintball, strzelectwo, ścianki wspinaczkowe oraz przejazdy samochodami terenowymi. Miłośnicy sportów wodnych również znajdą tam coś dla siebie, bowiem w obiekcie istnieje możliwość organizacji m.in. regat żeglarskich oraz spływów kajakowych. A jeśli interesuje Cię temat budowania zgranego zespołu, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł o tym, czym jest team building i jak go zorganizować.


Pokazy artystyczne na imprezę firmową


A jakie atrakcje na imprezę firmową, jeśli chcesz zachwycić swoich gości? W takim przypadku zdecydowanie polecamy postawić na wszelkiego rodzaju pokazy artystyczne. Takie ma w swojej ofercie Radisson Blu Hotel, Sopot. Jest to 4-gwiazdkowy, nowoczesny hotel nad morzem, jedynie 250 metrów od piaszczystej plaży. Na terenie tego obiektu mieści się m.in. Grand Pavillon Music & Meetings. Jest to rewelacyjne miejsce, w którym są organizowane wszelkie wydarzenia artystyczne i koncerty muzyczne. Bardzo często też zdarza się, że poszczególne obiekty proponują np. pokazy laserowe, kabarety, pokazy taneczne czy stand-up’y. Musimy przyznać, że to niezwykle oryginalne atrakcje, obok których trudno jest przejść obojętnie. Równie ciekawe są również: taniec z ogniem, pokaz barmański czy pokaz rzeźbienia w lodzie. Koniecznie więc zapytaj o ofertę atrakcji dany obiekt, w którym zdecydowałeś się zorganizować imprezę firmową!


Relaks na wyjeździe firmowym


Atrakcje – impreza firmowa nie zawsze muszą się wiązać w intensywnym wysiłkiem czy integracją gości. Niektórzy bowiem marzą głównie o relaksie po pracy. Jeśli należysz do takich osób, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę wszelkie hotele SPA na eventy. Trudno wyobrazić sobie bardziej efektywny wypoczynek, niż podczas długich, profesjonalnych zabiegów na twarz i ciało. Przykładem miejsca, które ma w swojej ofercie zaplecze SPA, jest chociażby Pałac w Turznie 4****. Obiekt ten mieści się niedaleko Torunia. Goście hotelu mogą liczyć m.in. na podgrzewany basen zewnętrzny, jacuzzi, saunę parową i suchą, a także na grotę solankową. Kolejny przykład stanowi Mikołajki Resort & SPA ***, który mieści się nad jeziorem Kuchenka na Mazurach. Kompleks SPA składa się tam m.in. z 6 gabinetów zabiegowych, basenu oraz wanny z hydromasażem. Gwarantujemy, że nawet najbardziej zapracowani goście odetchną tam z dala od zgiełku miasta i zaznają prawdziwego spokoju.