Nie bez powodu krajobraz Górnego Śląska określany jest mianem przemysłowego. Intensywny rozwój przemysłu spowodował, że takie elementy, jak wieże szybowe, dymiące kominy czy linie energetyczne na stałe wpisały się w lokalny krajobraz. Wyjątkowym miejscem na mapie regionu jest Hotel Natura Residence Business & SPA położony w malowniczej okolicy Siewierza.

Górny Śląsk to silnie zurbanizowany i uprzemysłowiony region. Przez działalność człowieka, krajobraz Śląska został gwałtownie przeobrażony. Przez lata powstawały tu kopalnie, elektrownie, koksownie, huty, odlewnie i przeróżne fabryki, których kominy zdominowały tutejszy krajobraz. Lasy i jeziora to z pewnością nie są elementy kojarzące się ze śląskim pejzażem.

hotel natura konferencje

Nie oznacza to jednak, że w tym regionie brakuje malowniczych scenerii. Są tereny, szczególnie na obrzeżach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, gdzie rozpościerają się lasy, pola, rzeki i jeziora. Jednym z takich miejsc jest Siewierz – miejscowość położona zaledwie 30 km na północny wschód od centrum Katowic. Właśnie tu, nad brzegiem jeziora, stoi Hotel Natura Residence Business & SPA, którego okolica to istna oaza, wyspa wśród industrialnego śląskiego krajobrazu.

Wyjątek na mapie

Sama nazwa hotelu Natura sugeruje, że jest to nietypowe miejsce jak na Górny Śląsk. Obiekt otoczony jest pięknym lasem sosnowym, a w jego sąsiedztwie znajduje się rezerwat przyrody i jeziora. Lecz nie tylko położenie, ale również oferta kierowana do Gości opiewa w atrakcje oparte na bliskości z naturą. Lot balonem, wspinaczka w parku linowym, czy wędkowanie to nie jedyne zajęcia, na które można się tu skusić. Okolica hotelu to idealne miejsce do uprawiania joggingu i nordic walkingu. To także wyśmienite miejsce dla rowerzystów, a na pobliskim Jeziorze Przeczyckim spotykają się surferzy.

hotel natura na śląsku konferencje

Hotel Natura Residence Business & SPA jest bez wątpienia miejscem, w którym Goście nabiorą sił i pozytywnej energii. Czeka na nich strefa Water SPA, w której korzystać można z basenu, jacuzzi, saun, czy pokoju relaksu z widokiem na pobliski las i jezioro. Dla Gości przewidziane są także masaże oraz zabiegi relaksujące i pielęgnacyjne z wykorzystaniem naturalnych preparatów najwyższej jakości. Wszystkie zabiegi wykonywane są w eleganckich, profesjonalnie wyposażonych gabinetach.

Ten wyjątkowy śląski hotel szczególnie upodobali sobie klienci biznesowi, na których czekają cztery w pełni wyposażone sale konferencyjne o różnych metrażach (pełny opis zaplecza konferencyjnego Hotelu Natura Residence Business & SPA dostępny jest tutaj). Obiekt stwarza idealne warunki do organizacji zarówno kameralnych spotkań, jak i szkoleń czy konferencji nawet dla 160 osób. Również dla Gości biznesowych przewidziane są specjalne dwu i trzydniowe pakiety Corporation Wellness, w ramach których po pracowitym dniu zrelaksują się w tutejszym Water SPA.

natura residence konferencje

Hotel dysponuje rozbudowaną bazą noclegową, w skład której wchodzi 40 pokoi jedno i dwuosobowych, pokoi rodzinnych oraz apartamentów. W ofercie znajdują się także pokoje o podwyższonym standardzie oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie wyposażono w indywidualnie regulowaną klimatyzację, dostęp do Internetu, telewizję hotelową i satelitarną, telefon oraz mini-bar i sejf.

Każdy firmowy wyjazd, majówka czy wakacje spędzone w tym nietuzinkowym hotelu to zawsze wyjątkowe przeżycie. Pomimo położenia w regionie zurbanizowanym i zdominowanym przez industrialny krajobraz, Hotel Natura Residence Business & SPA to miejsce, w którym harmonię z naturalnym środowiskiem czuć na każdym kroku.