Mazowieckie pałace, zamki i dworki skrywają w sobie nie tylko ciekawe historie, ale również oryginalne sale konferencyjne, komfortowe noclegi i niepowtarzalny klimat. Sprawdźcie już dziś, gdzie można w przyszłym roku zorganizować konferencję, szkolenie czy innego rodzaju spotkanie biznesowe. Pałace, zamki i dworki na Mazowszu sprawdzą się także na firmowy wyjazd czy organizację firmowego bankietu.

Podzieliliśmy je według odległości od Warszawy, która jest centrum konferencyjnego rynku w Polsce. Tam znajduje się najwięcej firm, dlatego właśnie osoby ze stolicy najczęściej poszukują biznesowych destylacji.

Według nas wszystkie opisane poniżej obiekty są warte Waszej uwagi. Zdajemy sobie jednak sprawę, że organizatorzy czasem narzucają konkretną odległość, którą mogą przejechać z Warszawy. I właśnie dla tych osób między innymi podzieliśmy pałace, dworki i zamki według kryterium odległości.

Jeśli interesuje Was ten temat, czytajcie dalej!

Warszawa i obrzeża

Jeśli piszemy o pałacach na Mazowszu, nie możemy zapomnieć oczywiście o tych w samej stolicy zarówno województwa, jak i kraju.

Hotel Bellotto – Pałac Prymasowski

Pięć gwiazdek w XVI-wiecznych murach Pałacu Prymasowskiego. Obiekt ten znajduje się na warszawskim Starym Mieście. Jest to bardzo elegancki i prestiżowy obiekt w samym centrum miasta. Oferuje kilka klimatycznych sal konferencyjnych i kompleks piwnic pałacowych o powierzchni ponad 300 m2.

BCC Events – Pałac Lubomirskich

Położony blisko Placu Bankowego, w centrum miasta, pałac został wybudowany na początku XVIII wieku. Znany jest z tego, że jego budynek został przesunięty o 74 stopnie – wszystko po to, by stał równolegle do osi saskiej, na wprost Parku Saskiego. Była to unikatowa w skali światowej operacja. Znajdziemy tu kilka sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni oraz przestronny taras i klimatyczny Salonik

Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski

Niegdyś rezydencja polskich królów, dziś siedziba Centrum Sztuki Współczesnej. Znajduje się również w centrum Warszawy tak jak wyżej opisane pałace. Odbywają się tu zarówno artystyczne pokazy (koncerty muzyki współczesnej, pokazy filmów eksperymentalnych, spektakle teatralne, performance), jak i biznesowe wydarzenia w postaci konferencji czy szkoleń. Sercem Zamku Ujazdowskiego jest Dziedziniec w centralnej części, które powierzchnia wynosi 650 m2 i mieści około 450 osób.

Podróż do 10 kilometrów

Pałac Lasotów

Już w 22 minut samochodem dostaniesz się do tego wyjątkowego miejsca z centrum Warszawy. Zabytkowy pałac z 1855 roku znajduje się w zielonej oazie pięknego parku. W ofercie 4 sale konferencyjne. Największa pomieści do 80 osób.

Dwór Konstancin ***

Niedaleko Warszawy znajduje się jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce, a w niej Dwór Konstancin. W pobliżu znajduje się Chojnowski Park Narodowy. Tutaj dobrze zjecie w dworskiej restauracji i zorganizujecie udane spotkanie biznesowe w jednej z 3 sal.

Podróż do 20 kilometrów

Pałac Alexandrinum

4 profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne w eleganckich wnętrzach i klimatyczna sala VIP na kameralne spotkania. Luksus zaledwie 13 km od Warszawy. Otoczenie malowniczego parku sprawi, że nawet podczas spotkania biznesowego uczestnicy mogą się zrelaksować i odpocząć od hałasu. Znajdziecie tu również wykwintną hotelową restaurację oraz bogatą ofertę dodatkowych atrakcji.

Pałac Zaborówek

Województwo mazowieckie skrywa taką architektoniczną perełkę, w której w XIX wieku kwitła miłość Fryderyka Chopina i Marii Wodzińskiej. Na uwagę zasługuje zwłaszcza przestronna sala balowa z dużymi lustrami. To tu organizowane są przepiękne gale i niezapomniane bale.

Pałacyk Otrębusy

Funkcjonalne i klimatyczne wnętrza tego mazowieckiego pałacu pozwalają zorganizować wydarzenie nawet dla 200 osób. Zachwyci Was przestronny ogród z piękną funkcjonalną altaną i basen z atrakcjami wodnymi.

Podróż między 20 a 40 kilometrów

Pałac Rozalin

Pałac ten w przeszłości należał do Rozalii Rzewuskiej z rodziny książąt Lubomirskich. Posiadłość powstała w połowie XIX wieku. Na uwagę zasługują piękne wnętrza i malowniczy park wypełniony bujną przyrodą. Oprócz tradycyjnych wydarzeń w sali konferencyjnej można zorganizować też wydarzenia w plenerze lub w specjalnym Namiocie Bankietowym.

Pałac Pass

Klasycystyczny budynek z XIX wieku skrywa w swoich historycznych murach kilka sal konferencyjnych i szkoleniowych, w których można zorganizować spotkanie na naprawdę wysokim poziomie. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny. Pałac Pass również otoczony jest parkiem – naprawdę bajkowym!

Hotel Palatium ***

To chyba jedyny w naszym zestawieniu obiekt, który posiada raczej krótką historię. Hotel został wystylizowany na średniowieczny zamek. Został tak zaprojektowany, by stwarzał niespotykane i unikalne poczucie przestrzeni. Przemyślana konstrukcja architektoniczna daje doskonałe doświetlenie pomieszczeń.

Podróż między 40 a 100 kilometrów

Pałac Mała Wieś

Pałac ten oferuje rozbudowane zaplecze konferencyjne, na które składa się kilkanaście sal. Największa z nich (Sala Wielka) pomieści ponad 500 osób! Pałacowo-dworkowy charakter powinien spodobać się zarówno organizatorom, jak i uczestnikom spotkania biznesowego. Cały kompleks składa się tak naprawdę z kilku obiektów: Pałacu, Restauracji Stara Wozownia, Spichlerza, Szklarni oraz Nowej Oranżerii.

Pałac Chojnata

Malowniczo położony obiekt w miejscowości Wola Chojnata w gminie Biała Rawska to doskonała destynacja biznesowa zarówno dla osób z Warszawy, jak i Łodzi, znajduje się bowiem w mniej więcej równych odległościach od obu tych dużych miast. Swoim gościom oferuje około 60 miejsc noclegowych, 4 sale konferencyjne i możliwość organizacji eventu w plenerze.

Biały Pałac Palczew

Elegancka Sala Parkowa, klimatyczna Sala Restauracyjna i przestronna Sala Konferencyjna. Tu każdy organizator znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo pałac oferuje strefę Wellness & SPA, gdzie goście mogą się zrelaksować podczas masażu czy zabiegu pielęgnacyjnego.

Pałac Żelechów

To prestiżowe miejsce w woj. mazowieckim to prawdziwa gratka dla organizatorów wydarzeń biznesowych. Kilkanaście sal konferencyjnych, a każda z nich w pełni wyposażona w niezbędny sprzęt multimedialny. Wrażenie robi choćby restauracja połączona z salą Balową oraz tarasem. Miłośników piwnych trunków ucieszy też fakt, że w pałacowych podziemiach znajduje się własny browar.

Talaria Resort & SPA

Miejsce godne zainteresowania zarówno dla firm, jak i rodzin z dziećmi. Piękna okolica, robiące wrażenie zabytkowe wnętrza i elegancko zaaranżowane, komfortowe i przytulne pokoje. Dodatkowo 2 restauracje i bar. Miejsce to chętnie wybierają nie tylko warszawsy organizatorzy, ale również ci z Lublina, bowiem Talaria znajduje się w połowie drogi Warszawa-Lublin.

Pałac i Folwark Łochów

Piękny pałac z początku epoki. Ten cichy zakątek zaledwie godzinę drogi od Warszawy pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku i wypocząć w otoczeniu natury. Ponad 20 sal konferencyjnych daje duże możliwości organizacyjne – zarówno spotkań biznesowych, jak i przyjęć okolicznościowych.

Podróż powyżej 100 km

Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów *****

Urokliwy kompleks historycznych budynków, w którym historia w harmonijny sposób miesza się ze współczesnością, a co za tym idzie – z nowoczesnymi rozwiązaniami. Oprócz samych wnętrz, które już robią wrażenie na gościach, pałac ten może się pochwalić 10-hektarowym parkiem z 3 ścieżkami tematycznymi, stanowiącym jeden z najcenniejszych zabytkowych terenów naturalnych w Polsce.

Dwór Zbożenna

Zabytkowy obiekt z XVIII wieku. Otoczony jest 5-hektarowym parkiem z ponad hektarowym stawem rybnym. Miejsce idealne dla każdego, kto szuka odpoczynku i oczyszczenia głowy. Zorganizujecie tu bankiet, konferencję, szkolenie czy imprezę okolicznościową. Oferta jest dopasowywana indywidualnie do rodzaju wydarzenia i liczby osób.

Jak mogliście zauważyć, nasze propozycje pałaców, zamków i dworków na Mazowszu to nie tylko dogodne miejsca do organizacji firmowych spotkań, ale również miejsce warte polecenia w przypadku organizacji imprez okolicznościowych. Historyczne wnętrza to ciekawa alternatywa do nowoczesnych hoteli i sal w biurowcach.

Mamy nadzieję, że zainteresowało Was nasze zestawienie i że wybraliście coś dla siebie. Liczymy, że na wiosnę przyszłego roku spotkania wrócą, a podróżowanie i zwiedzanie będzie pozbawione strachu i dyskomfortu.