Organizacja konferencji to spory orzech do zgryzienia i już fundamentalne kwestie potrafią spędzać sen z powiek. Wiele wątpliwości pojawia się podczas wyboru odpowiedniego miejsca na wydarzenie. Najpierw zastanawiamy się czy zorganizować konferencję w górach, czy może lepiej wybrać obiekt konferencyjny w Trójmieście. Gdy już zdecydujemy się na region, wcale nie jest łatwiej – teraz należy wybrać, czy event odbędzie się w pięciogwiazdkowym hotelu konferencyjnym czy może w klimatycznym pałacu. Idąc więc za tym ciosem, pragniemy dziś przedstawić plusy i minusy organizacji konferencji w dworku, które rozwieją wszystkie Państwa wątpliwości.

Organizacja konferencji, szkolenia czy innego spotkania biznesowego nie musi ograniczać się wyłącznie do wielkomiejskich przestrzeni najwyższych biurowców. Równie dużą popularnością cieszą się także klimatyczne obiekty z dala od miejskiego zgiełku, takie jak pałace, dwory czy zamki. Wyróżniają się one przede wszystkim charakterem – nie tylko cieszą oko, ale też zachwycają trwałością, nieszablonowością i wyjątkowym klimatem. Gdy rozważasz organizację konferencji w takiej przestrzeni, musisz poznać wszystkie plusy i minusy.

Plusy organizacji konferencji w dworku

Jak już zostało wcześniej napisane, dworki mają niesamowity klimat, który jest nie do podrobienia. Elegancki styl, który kojarzyć się może z uroczystymi ucztami, z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kameralnych i nade wszystko pięknych rozwiązań. Ponadto dworki często poza oferowaniem przestronnych sal konferencyjnych, proponują też szereg atrakcji dodatkowych – okoliczne parki, łąki, ogrody i jeziora doskonale sprawdzają się jako miejsce odpoczynku i przestrzeń do integracji uczestników eventu. W tego typu obiektach na wyróżnienie zasługują także wyśmienite kulinaria, których najprawdopodobniej nie uświadczy się w żadnej innej restauracji. Konferencję w dworku można także połączyć z kilkudniowym wypoczynkiem z dala od miejskiego zgiełku. To świetna wiadomość dla tych, którzy pragną złapać oddech od codziennych obowiązków.

fot. Pinterest

Minusy organizacji konferencji w dworku

Jednym z największych minusów może być lokalizacja dworków. Zazwyczaj są one usytuowane z dala od miast, bez bezpośredniego połączenia komunikacyjnego. Dojazd do nich może więc stanowić problem, szczególnie dla osób, które nie są zmotoryzowane. Warto także pamiętać o tym, że klimat dworków nie musi zachwycać wszystkich. Są tacy goście, którzy nie wyobrażają sobie wydarzenia biznesowego w innej przestrzeni, niż sale konferencyjne w biurowcach. Bądźmy szczerzy – w dworku trudno jest odczuć poważny, firmowy klimat. Należy także liczyć się z tym, że proponowane atrakcje dodatkowe odbiegają od tych oferowanych w mieście – w dworku czy w jego okolicach znalezienie baru, do którego można się udać po konferencji, graniczy często z cudem.

fot. Pinterest

Podsumowując, organizacja konferencji w dworku jest świetnym pomysłem, gdy lubujemy się w takich klimatach oraz, gdy dojazd na miejsce nie stanowi najmniejszego problemu. Miłośnicy ciszy, spokoju i bezpośredniego kontaktu z naturą będą tym pomysłem zachwyceni. Pragniemy więc przy okazji przedstawić kilka wybranych dworków, w których możliwa jest organizacja konferencji. Pełna ich lista znajduje się pod tym LINKIEM.

Dwór Zbożenna

Jest to obiekt usytuowany w miejscowości Przysucha w województwie mazowieckim. Dwór Zbożenna powstał w XVIII wieku i do tej pory otoczony jest przepięknym aż 5-hektarowym parkiem, w którym znajduje się także staw rybny. Pełni on rolę centrum szkoleniowo-wypoczynkowego, w którym możliwa jest organizacja szeregu wydarzeń biznesowych, edukacyjnych i rodzinnych. Ma on w swojej ofercie dwie 2 konferencyjno-balowe, komfortowe pokoje, które umożliwiają nocleg 49 osobom, stylową restaurację oraz wiele usług dodatkowych.

Dworek nad Regą

To równie atrakcyjny obiekt, który zlokalizowany został w Nowielicach w województwie zachodniopomorskim. Jest to kameralne miejsce, słynące z hodowli koni sportowych szlachetnej półkrwi. Co ciekawe, zaledwie 8 kilometrów dzieli Dworek nad Regą od pięknej plaży w Mrzeżynie. Obiekt ten oferuje aż 4 klimatyczne sale konferencyjne, 18 komfortowych pokoi oraz 8 luksusowych apartamentów. Można tam liczyć także na bogatą ofertę atrakcji dodatkowych, w skład których wchodzą m.in. paintball, zajęcia survivalowe oraz biesiady dworskie.

Mamy nadzieję, że tym artykułem rozwialiśmy wszelkie Państwa wątpliwości. Organizacja konferencji w dworku to interesująca możliwość – zwłaszcza dla tych, którym marzą się klimatyczne – wręcz królewskie – miejsca w cichej i spokojnej okolicy.