Dokładnie miesiąc temu mieliśmy przyjemność zaprezentować sale do wynajęcia w Warszawie, które są zlokalizowane w innych obiektach, niż hotele. Wśród nich pojawiły się m.in. centra szkoleniowe i konferencyjne, jak i klimatyczne restauracje na konferencje. Dziś – idąc tym tropem – przeniesiemy się do Krakowa. W tym artykule poznasz 10 naszych propozycji, jeśli chodzi o sale do wynajęcia w Krakowie. Niezależnie od tego czy chcesz zorganizować event dla kilkunastu osób, czy dla kilkuset, w poniższych obiektach zdecydowanie znajdziesz coś dla siebie!


iLab PLUS


Sale do wynajęcia w Krakowie usytuowane są w różnych częściach miasta – m.in. w ścisłym centrum, jak i z dala od zgiełku codzienności. Jeśli interesuje Cię sala na konferencję w centrum Krakowa, to koniecznie musisz poznać iLab PLUS. To wyjątkowe miejsce znajduje się dokładnie przy ul. Przemysłowej 13, jedynie 2 kilometry od Rynku Głównego. To nowoczesny ośrodek szkoleniowy, który zdecydowanie wyróżnia się profesjonalnym podejściem i ciekawą aranżacją. Obiekt do dyspozycji gości oddaje 2 klimatyzowane sale – na 16 i 40 osób. Pomieszczenia są w pełni wyposażone w wysokiej klasy multimedia. Posiadają również bezpośredni dostęp do światła dziennego, które sprzyja koncentracji. W iLab PLUS znajduje się również przestronna kuchnia oraz zielona przestrzeń do relaksu.

Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego


To Centrum Kongresowe usytuowane jest dokładnie przy Al. 29 Listopada 46. Znajduje się ono w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego. Centrum Kongresowe jest nowoczesnym obiektem, który powstał m.in. z myślą o organizacji wszelkich kongresów, konferencji, sympozjów czy imprez o szkoleniowym charakterze. Na gości czeka łącznie 5 sal różnych pod względem wielkości. Największa z nich – Aula – pozwala na zaproszenie nawet 330 osób w ustawieniu teatralnym. Pozostałe pomieszczenia są mniejsze, ale równie atrakcyjne. Każda sala wyposażona została w profesjonalne sprzęty multimedialne. Dodatkowo na terenie obiektu znajduje się przestronny parking niestrzeżony. Warto też dodać, że infrastruktura tego miejsca została w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Jagiellońskie Centrum Innowacji


Wynajem sal Kraków możliwy jest również w Jagiellońskim Centrum Innowacji. Ów obiekt mieści się przy ulicy Michała Bobrzyńskiego 14. To okazały, nowoczesny kompleks, obok którego trudno jest przejść obojętnie. Składa się on z trzech budynków, których łączna powierzchnia to aż 20000 m2. Oferta tego obiektu obejmuje m.in. wynajem specjalistycznych powierzchni laboratoryjnych oraz kilkunastu sal na spotkania biznesowe. Jagiellońskie Centrum Innowacji posiada m.in. Salę Audytoryjną dla 94 osób, Salę Titanic dla 32 osób, Salę Ateńską dla maksymalnie 80 osób oaz Salę Da Vinci dla 14 osób. Pomieszczenia są nowoczesne, przestronne, klimatyzowane oraz posiadają pełne wyposażenie multimedialne. W obiekcie z powodzeniem można zorganizować posiłki i przerwy kawowe.

Krowodrza Centrum Konferencyjno-Hotelowe


Sale konferencyjne Kraków usytuowane są również w pewnym eleganckim, wysokiej klasy centrum konferencyjno-hotelowym. Mamy dokładnie na myśli Krowodrzę, czyli 4-gwiazdkowy obiekt na konferencję przy ulicy Wybickiego 3b. Położony jest on jedynie 3 kilometry od krakowskiego rynku. Krowodrza Centrum Konferencyjno-Hotelowe do dyspozycji gości oddaje 4 sale konferencyjne, które można łączyć poprzez system mobilnych ścian. W największej konfiguracji (w wyniku połączenia sal K1, K2 i K3) można tam śmiało pomieścić do 170 uczestników wydarzeń. Ponadto w obiekcie znajduje się 38 wygodnych pokoi oraz 4 apartamenty, w których można skutecznie wypocząć. Mieści się tam również klimatyczna restauracja, w której są serwowane pyszne kulinaria. Na terenie obiektu znajduje się też m.in. elegancka strefa SPA, bar oraz stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

Restauracja WENTZL i Restauracja La Terrazza


Jeśli interesuje Cię miejsce na konferencję w centrum Krakowa, to koniecznie musisz poznać ten obiekt. Mieści się on na Rynku Głównym i zdecydowanie wyróżnia się serdeczną, ciepłą atmosferą. Ale to oczywiście nie wszystko! Równie zachwycające jest menu restauracyjne, w którym nawet najbardziej wymagający smakosze znajdą coś dla siebie. Jeśli więc chcesz zorganizować spotkanie biznesowe w towarzystwie fantastycznych smaków, to jest to naprawdę świetny wybór. Z powodzeniem mogą się tam odbyć wszelkie bankiety, kolacje firmowe, konferencje, narady czy warsztaty. Restauracja WENTZL i Restauracja La Terrazza jest także w posiadaniu winiarni i sali bilardowej. Z obiektu rozpościera się piękny widok na krakowski Rynek Główny, który pięknie prezentuje się o każdej porze roku.

Międzynarodowe Centrum Kultury


Patrząc na poszczególne propozycje, można odnieść wrażenie, że niemal każda sala konferencyjna Kraków ma w sobie coś wyjątkowego. Potwierdzają to wnętrza Międzynarodowego Centrum Kultury, który mieści się w zabytkowej kamienicy przy Rynku Głównym 25. Na co dzień instytucja ta prowadzi działalność wydawniczą, badawczą, wystawienniczą i edukacyjną. Nie wszyscy jednak wiedzą, że obiekt składa się też z tzw. zespołu konferencyjnego. Liczy on aż 8 sal konferencyjnych, różnych pod względem wielkości. Wyróżniają się one estetyką, komfortem oraz nowoczesnością. Największe z pomieszczeń pozwala na zaproszenie maksymalnie 200 osób w ustawieniu teatralnym. Sale są oczywiście w pełni klimatyzowane, posiadają dostęp do szybkiej sieci Internetu oraz profesjonalny sprzęt multimedialny. Dodatkowo w sali konferencyjnej znajduje się kabina do tłumaczeń symultanicznych.

Krakowski Plener


Dotychczasowe propozycje dotyczyły głównie obiektów na spotkanie biznesowe w centrum Krakowa. Jeśli jednak interesuje Cię miejsce na konferencję na obrzeżach stolicy Małopolski, to koniecznie musisz poznać Centrum Targowe i Konferencyjno-Rekreacyjne Krakowski Plener. Położone jest ono 10 kilometrów od Rynku Głównego, a jednak wciąż na terenie miasta. Obiekt otoczony jest naturalną scenerią, a niedaleko usytuowany jest malowniczy Zalew Zesławicki. Centrum posiada salę konferencyjną dla 60 osób oraz namiot eventowy, w którym zmieści się nawet 300 uczestników wydarzeń. Dużym powodzeniem cieszy się ogródek kawiarniano-piwny na terenie obiektu z miejscem na grilla. Warto też dodać, że na zmotoryzowanych gości czeka przestronny parking.

Centrum Rozwoju Golden Mean


Kolejne centrum szkoleniowo-konferencyjne w Krakowie to Centrum Rozwoju Golden Mean przy ulicy Tynieckiej 82. To nowoczesna oraz niezwykle przyjazna przestrzeń na organizację wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych. Obiekt ten udostępnia gościom trzy strefy, które są niezbędne do osobistego rozwoju, a więc: duchową, fizyczną i umysłową. Można się tam zarówno posilić wspaniałymi posiłkami czy skorzystać z zaplecza rekreacyjnego. Na gości biznesowych czekają z kolej 4 sale konferencyjne. Największa z nich stworzona została z myślą o 100 osobach. Wszystkie pomieszczenia są jasne, przytulnie urządzone oraz w pełni wyposażone. Ponadto Sala Diamentowa pełni funkcję studia multimedialnego. To idealne miejsce dla osób chcących zrealizować spotkania w miejscu innym, niż wszystkie!

Sala Konferencyjna Fronton Office Center


Przy ulicy Kamiennej 21 mieści się nowoczesny i przestronny budynek biurowy klasy A. Położony jest on niedaleko Rynku Głównego. Na parterze obiektu znajduje się sala konferencyjna, którą można podzielić na dwa mniejsze pomieszczenia. Sala ta jest w stanie pomieścić nawet 200 osób. Jest ona odpowiednio nagłośniona, oświetlona i można w niej korzystać z wysokiej jakości sprzętu audiowizualnego. Goście obiektu mogą też liczyć na szatnię, możliwość zamówienia cateringu albo zjedzenia w klimatycznym Lunch Barze. Podczas przerw w konferencjach i szkoleniach zdecydowanie warto jest odpocząć na zielonym patio położonym tuż obok sali konferencyjnej. To świetna przestrzeń na relaks i regenerację podczas długich rozmów biznesowych.

Offoffice Coworking


Obiekt ten udowadnia, że sala szkoleniowa Kraków może być jednocześnie korzystnie zlokalizowana, nowoczesna oraz odpowiednio przygotowana do organizacji spotkań. Offoffice Coworking mieści się przy ulicy Bydgoskiej 6. Owe biuro coworkingowe jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają komfortowej przestrzeni do pracy. Desginersko urządzone wnętrza korzystnie wpływają na kreatywne myślenie, a profesjonalny sprzęt multimedialny pozwala na efektywną pracę. Znajdują się tam 2 nowoczesne sale konferencyjno-szkoleniowe. Są one w stanie pomieścić od 4 do 25 osób. To zatem odpowiedni wybór dla klientów chcących zrealizować kameralne przedsięwzięcia. Dodatkowo w obiekcie czeka także pokój spotkań, w którym mogą się odbyć chociażby rozmowy rekrutacyjne.