„Kryształowe serce” spełni marzenia dzieci na TT Warsaw

Niezapomniane wycieczki do Egiptu, Słowacji czy na Cypr czekają na dzieci pokrzywdzone przez los biorące udział w charytatywnym konkursie rysunkowym „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” oraz MT Targi, a jego oficjalne rozstrzygnięcie odbędzie się 22 września podczas uroczystego otwarcia XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2011.

- Dzieciństwo powinno być wspomnieniem, które zawsze, gdy powraca, wywołuje przyspieszone bicie serca i uśmiech na twarzy. Pamięć o dobrych chwilach pomaga wielu dzieciom dzielnie i cierpliwie znosić czas choroby, rozłąki z najbliższymi, niepowodzenia, nieszczęścia i kataklizmy, o których tak często ostatnio słyszeliśmy. Te chwile to bezcenne źródło energii, siły i optymizmu. Niestety, dla wielu dzieci dzieciństwo trwa stanowczo za krótko i za mało w nim tego, co sprawiłoby, że wiele radosnych chwil pozostałoby w sercu na całe życie. Chcemy przyczynić się do tego, aby jak najwięcej dzieci posiadało w swoim serduszku takie źródełko nadziei – mówi Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.

Zasady konkursu

W konkursie „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje” mogą wziąć udział dzieci, które dotknęły kataklizmy jak choćby powodzie, ciężkie choroby czy bardzo trudne warunki życia. Przygotowując rysunki w dowolnej technice na temat wymarzonych wakacji mają szanse wygrać wyjątkowe, zagraniczne wycieczki - tygodniowy pobyt w Egipcie, na Cyprze czy Słowacji zarówno dla małego artysty jak i jego opiekuna. Prace należy przesłać do 15 sierpnia br. na adres: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier", Al. Przyjaciół 8 lok. 1A, 00-565 Warszawa z dopiskiem: "Kryształowe serce". Specjalnie powołane jury konkursowe wytypuje sześciu zwycięzców, autorów najpiękniejszych rysunków i wyróżni prace, którym przyznane zostaną nagrody pocieszenia. Darczyńcami wycieczek są kraje, do których wybiorą się laureaci konkursu. Jeżeli zgłosi się więcej krajów gotowych ufundować wycieczki, liczba zwycięzców może się jeszcze zwiększyć. Najlepsze prace będzie można zobaczyć na stronie internetowej fundacji www.fpbb.pl i targów TT Warsaw www.ttwarsaw.pl. Informacje o konkursie będą przekazywane do placówek w całej Polsce zajmujących się dziećmi ciężko doświadczonymi przez los.

- Postanowiliśmy współorganizować konkurs „Kryształowe serce”, gdyż TT Warsaw to nie tylko biznes ale również grono ludzi z otwartymi sercami gotowymi pomagać dzieciom, które mają za sobą trudne doświadczenia życiowe. Dziękuję serdecznie darczyńcom, którzy przekazali wycieczki dla laureatów naszego wyjątkowego konkursu. Mogą być pewni, że dostaną w zamian coś bezcennego – uśmiech i radość dzieci. Organizując targi od lat staramy się pomagać potrzebującym i zachęcamy do charytatywnych inicjatyw naszych partnerów, bo im więcej nas będzie, tym skuteczniej i na szerszą skalę możemy pomagać - podkreśla Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.

Warto pomagać

Tradycją MT Targów jest angażowanie się w różnorodne akcje charytatywne organizowane m. in. we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. Podczas XI edycji TT Warsaw odbywał się konkurs plastyczny „Poznaj kraj Pinokia” przygotowanym wspólnie z fundacją i Włoską Narodową Organizacją Turystyczną ENIT, który dedykowany był pacjentom szpitali „motylkowych”. Wówczas zwycięzcy najlepszych prac wyjechali na wycieczki do słonecznej Toskanii. Fundację „Porozumienie bez Barier” była obecna również na ostatnich targach Lato, a Pani Jolanta Kwaśniewska swoją obecnością zaszczyciła otwarcie targów. Licznie odwiedzające stoisko fundacji dzieci tworzyły piękne rysunki, które zaowocowały wyjątkową galerią.

TT Warsaw 2011

Targi TT Warsaw 2011 odbędą się w dniach 22-24 września w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Pierwszy dzień targów, podczas którego odbędzie się ogłoszenie zwycięzców konkursu „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”, tradycyjnie będzie przeznaczony dla przedstawicieli branży turystycznej z Polski i zagranicy. Natomiast zwiedzający indywidualni będą mogli uczestniczyć w TT Warsaw w kolejnych dniach, 23 i 24 września. W tym roku po raz pierwszy wstęp na ostatni dzień targów będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Więcej informacji na temat targów i konkursu „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”, można znaleźć na stronie www.ttwarsaw.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum