„Kryształowe serce” spełni marzenia dzieci na TT Warsaw

Niezapomniane wycieczki do Egiptu, Słowacji czy na Cypr czekają na dzieci pokrzywdzone przez los biorące udział w charytatywnym konkursie rysunkowym „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” oraz MT Targi, a jego oficjalne rozstrzygnięcie odbędzie się 22 września podczas uroczystego otwarcia XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2011.

- Dzieciństwo powinno być wspomnieniem, które zawsze, gdy powraca, wywołuje przyspieszone bicie serca i uśmiech na twarzy. Pamięć o dobrych chwilach pomaga wielu dzieciom dzielnie i cierpliwie znosić czas choroby, rozłąki z najbliższymi, niepowodzenia, nieszczęścia i kataklizmy, o których tak często ostatnio słyszeliśmy. Te chwile to bezcenne źródło energii, siły i optymizmu. Niestety, dla wielu dzieci dzieciństwo trwa stanowczo za krótko i za mało w nim tego, co sprawiłoby, że wiele radosnych chwil pozostałoby w sercu na całe życie. Chcemy przyczynić się do tego, aby jak najwięcej dzieci posiadało w swoim serduszku takie źródełko nadziei – mówi Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.

Zasady konkursu

W konkursie „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje” mogą wziąć udział dzieci, które dotknęły kataklizmy jak choćby powodzie, ciężkie choroby czy bardzo trudne warunki życia. Przygotowując rysunki w dowolnej technice na temat wymarzonych wakacji mają szanse wygrać wyjątkowe, zagraniczne wycieczki - tygodniowy pobyt w Egipcie, na Cyprze czy Słowacji zarówno dla małego artysty jak i jego opiekuna. Prace należy przesłać do 15 sierpnia br. na adres: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier", Al. Przyjaciół 8 lok. 1A, 00-565 Warszawa z dopiskiem: "Kryształowe serce". Specjalnie powołane jury konkursowe wytypuje sześciu zwycięzców, autorów najpiękniejszych rysunków i wyróżni prace, którym przyznane zostaną nagrody pocieszenia. Darczyńcami wycieczek są kraje, do których wybiorą się laureaci konkursu. Jeżeli zgłosi się więcej krajów gotowych ufundować wycieczki, liczba zwycięzców może się jeszcze zwiększyć. Najlepsze prace będzie można zobaczyć na stronie internetowej fundacji www.fpbb.pl i targów TT Warsaw www.ttwarsaw.pl. Informacje o konkursie będą przekazywane do placówek w całej Polsce zajmujących się dziećmi ciężko doświadczonymi przez los.

- Postanowiliśmy współorganizować konkurs „Kryształowe serce”, gdyż TT Warsaw to nie tylko biznes ale również grono ludzi z otwartymi sercami gotowymi pomagać dzieciom, które mają za sobą trudne doświadczenia życiowe. Dziękuję serdecznie darczyńcom, którzy przekazali wycieczki dla laureatów naszego wyjątkowego konkursu. Mogą być pewni, że dostaną w zamian coś bezcennego – uśmiech i radość dzieci. Organizując targi od lat staramy się pomagać potrzebującym i zachęcamy do charytatywnych inicjatyw naszych partnerów, bo im więcej nas będzie, tym skuteczniej i na szerszą skalę możemy pomagać - podkreśla Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.

Warto pomagać

Tradycją MT Targów jest angażowanie się w różnorodne akcje charytatywne organizowane m. in. we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. Podczas XI edycji TT Warsaw odbywał się konkurs plastyczny „Poznaj kraj Pinokia” przygotowanym wspólnie z fundacją i Włoską Narodową Organizacją Turystyczną ENIT, który dedykowany był pacjentom szpitali „motylkowych”. Wówczas zwycięzcy najlepszych prac wyjechali na wycieczki do słonecznej Toskanii. Fundację „Porozumienie bez Barier” była obecna również na ostatnich targach Lato, a Pani Jolanta Kwaśniewska swoją obecnością zaszczyciła otwarcie targów. Licznie odwiedzające stoisko fundacji dzieci tworzyły piękne rysunki, które zaowocowały wyjątkową galerią.

TT Warsaw 2011

Targi TT Warsaw 2011 odbędą się w dniach 22-24 września w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Pierwszy dzień targów, podczas którego odbędzie się ogłoszenie zwycięzców konkursu „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”, tradycyjnie będzie przeznaczony dla przedstawicieli branży turystycznej z Polski i zagranicy. Natomiast zwiedzający indywidualni będą mogli uczestniczyć w TT Warsaw w kolejnych dniach, 23 i 24 września. W tym roku po raz pierwszy wstęp na ostatni dzień targów będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Więcej informacji na temat targów i konkursu „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”, można znaleźć na stronie www.ttwarsaw.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz