Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
22.11.2017

25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw pod znakiem Maroko i Mołdawii.

25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw pod znakiem Maroko i Mołdawii.

W dniach 23 - 25 listopada bieżącego roku odbędzie się 25. Edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Na wydarzeniu zaprezentują się przedstawiciele Mołdawii i Maroko w celu efektywnej promocji tych szybko rozwijających się państw.

23.11, o godzinie 13.45, w Sali Mickiewicza prezentowane będą najważniejsze atrakcje turystyczne Mołdawii, natomiast stoisko Maroko znajdzie się w Sali Marmurowej i przedstawiać będzie największych przedstawicieli hoteli i biur podróży, takich jak SDS, Iberostar Marocco, Golden Palm Group czy Travel Ling i Global Voyages. Oba kraje planują poszerzyć i umocnić współpracę z polskim rynkiem turystycznym. 

Mołdawia, jako kraj coraz częściej wybierany przez Polaków w celach wyjazdów turystycznych, pragnie na targach zaprezentować swoje oferty, które przedstawi Narodowe Stowarzyszenie Turystyki Przyjazdowej Mołdawii oraz trzy główne biura podróży: TatraBis, Corina Travel oraz Visit-Moldova. Prezentacja połączona będzie z degustacją słynnego mołdawskiego wina, o którym opowiedzą pracownicy winiarni Castel Mimi i Château Purcari. Prezentacja kraju na tragach ma zachęcić do odwiedzenia oraz współpracy w zakresie turystyki oraz importu wina. Ważnym elementem prezentacji Mołdawii będzie film puszczony premierowo, który pokazuje gościnność i autentyczność Mołdawian. Rozpocznie on kampanię promocyjną „BeOurGuest”.


Drugim krajem, o którym można będzie się wiele dowiedzieć w ramach 25. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, jest Maroko. Liczby turystów podróżujących z Polski do Maroka stale rośnie, dzięki czemu staje się ono coraz bardziej dostępnym celem turystycznym. W czasie Targów TT Warsaw, przedstawiciele Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki w Polsce pragną rozpocząć rozmowy na temat zacieśnienia stosunków i współpracy w kolejnych latach z branżą turystyczną w Polsce. Podobnie jak na stoisku Mołdawii, Maroko również zaoferuje liczne atrakcje, takie jak marokańska muzyka, tradycyjna miętowa herbata czy możliwość zrobienia tatuażu z henny. Mołdawia jest europejskim krajem, którego stolica jest Kiszyniów. Na powierzchni 33 843 km 2 mieszka ponad 3,5 miliona osób. Jest to państwo, do którego jeszcze nie dotarła masowa turystyka, która wpływa na naturalny, surowy wygląd i kulturę, dlatego warto jak najszybciej Mołdawię odwiedzić aby poznać wszystkie jej walory. Malownicze krajobrazy rzek Dniestr i Prut, wyjątkowa kuchnia oparta na naturalnych produktach oraz niesamowita gościnność i serdeczność Mołdawian, to piękne tło dla spektakularnych zabytków i licznych winiarni. Kultura kraju, a także ogromna atrakcja turystyczna to winnice, winiarnie i picie wina, czego nie można pominąć zwiedzając ten piękny kraj. Planując wyjazd do Mołdawii warto wziąć pod uwagę terminy licznych festiwali, które świetnie oddają kulturę i lokalne zwyczaje tego miejsca. 


Maroko natomiast jest krajem, który od dawna był punktem turystycznym, jednak liczba turystów polskich w ostatnim czasie wzrosła o 68% ( w stosunku do tego samego czasu rok temu). Przyczyniło się do tego zacieśnienie współpracy biur podróży, prowadzenie skutecznej polityki bezpieczeństwa w Maroko oraz uruchomienie bezpośrednich tanich linii lotniczych (Wizzair i Rayanair) z Warszawy, Katowic, Wrocławia i Krakowa do Agadiru i Marrakeszu. Oba te miasta przyciągają turystów z różnych powodów. Agadir jest idealnym punktem, z którego można zwiedzić środkową i południową cześć kraju, a Marrakesz poza zabytkami i pomnikami, od niedawna może pochwalić się Muzeum Yvesa Saint Laurenta, francuskiego projektanta mody, na którego twórczość duży wpływ miało właśnie to miasto. Dane Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki mówią, że od stycznia do końca sierpnia 2017 Maroko odwiedziło prawie 32 tysiące Polaków.   


INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij