Agroturystyka zyskuje wśród Polaków i turystów zagranicznych

Liczba noclegów udzielonych w Polsce w kwaterach agroturystycznych i pokojach gościnnych przekroczyła 2 mln w 2012 r., co oznacza wzrost o ponad 10,6% w porównaniu do 2011 r. – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Zainteresowanie wypoczynkiem blisko natury rośnie zarówno wśród Polaków, jak i turystów z innych krajów. W 2012 r., według GUS, gościom z zagranicy udzielono ponad 122 tys. noclegów w pokojach gościnnych i kwaterach agroturystycznych z min. 10 miejscami noclegowymi, czyli o 14,3% więcej niż w 2011 r. Okazją do zapoznania się z atrakcjami urlopowymi polskiej wsi, przyciągającymi gości z Polski i zagranicy, będą pierwsze Targi Agroturystyka, które odbędą się w dniach 19-21 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

- O urokach urlopu z dala od miejskiego zgiełku, w harmonii z naturą nie trzeba przekonywać Polaków, bowiem z roku na rok na taki wypoczynek decyduje się coraz więcej osób. Cieszy fakt, że również zagraniczni turyści coraz częściej wybierają polską wieś jako miejsce na spędzenie urlopu, bo to doskonała okazja, by przekonać się o bogactwie przyrodniczym naszego kraju, zobaczyć wspaniałe krajobrazy i docenić barwne polskie tradycje. Namiastkę wszystkich tych elementów będzie można znaleźć za jednym razem na Targach Agroturystyka, gdzie do urlopu będą zachęcać polskie regiony pokazując szereg atrakcji, z jakich można tam skorzystać – mówi Bartosz Sosnowski, prezes firmy Międzynarodowe Targi Polska, organizatora Targów Agroturystyka.


Oprac. MT Polska na bazie danych GUS

Polska wieś popularna
Według GUS, w 2012 r. liczba noclegów udzielonych w pokojach gościnnych zwiększyła się o 9,5% do ponad 1,6 mln, podczas gdy w kwaterach agroturystycznych zanotowano wzrost o 15,7% do blisko 0,4 mln noclegów w porównaniu z 2011 r. Zwiększyła się również sama liczba miejsc oferujących wypoczynek w otoczeniu natury. Według stanu na koniec lipca 2012 r. w Polsce działało 1623 pokoi gościnnych i kwater prywatnych oraz 683 kwatery agroturystyczne, co oznacza wzrost odpowiednio o 8,2% i 17,4% względem 2011 r.

Targi Agroturystyka bliżej natury
Pierwsze Targi Agroturystyka mają na celu promowanie wypoczynku w otoczeniu pięknej polskiej przyrody z dala od miejskiego hałasu i w efekcie tworzenie szans rozwoju dla terenów wiejskich. Zaprezentowany zostanie tu ciekawy katalog propozycji wczasów blisko natury, bowiem na stoiskach wystawiać się będą polskie regiony i przez trzy dni targów pokażą zwiedzającym swoje różnorodne atrakcje. Ponadto, równolegle w Centrum MT Polska zorganizowane zostaną Targi Regionalia z bogatą ofertą lokalnych wyrobów i zdrowej żywności z Polski i zagranicy. Stwarza to możliwość dla zwiedzających, by za jednym razem poznać oryginalne regionalne smaki i tym tropem na Targach Agroturystyka wybrać miejsce na urlop w otoczeniu przyrody. Dodatkowo, na uczestników obu imprez czekać będą liczne degustacje, pokazy kulinarne i konkursy z nagrodami.

Lato bez granic
Uczestnicy Targów Agroturystyka będą mogli wziąć udział w wielkim pikniku turystycznym, jaki będzie odbywał się równolegle w ramach Targów LATO. Będzie to okazja, by zapoznać się z letnią ofertą biur podróży, zasięgnąć informacji o krajach i zdobyć informatory na stoiskach narodowych. To także wyjątkowa szansa, by zakupić wymarzoną wycieczkę w atrakcyjnej cenie przygotowanej specjalnie na targi. Poprzednia edycja Targów Lato zgromadziła 428 wystawców z 19 krajów i ponad 25 000 zwiedzających. W tym roku organizator, firma MT Targi, zaprasza do odwiedzenia wielkiego kiermaszu turystycznego wszystkich miłośników podróży, osoby poszukujące pomysłów na spędzenie wolnego czasu oraz rodziny z dziećmi, dla których przygotowano moc atrakcji.

Patronat nad premierową edycją Targów Agroturystyka objęła Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Targi Agroturystyka, II Targi Produktów Regionalnych Regionalia i XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO organizowane są w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56 c w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej szczegółów nt. imprezy można znaleźć na www.targiagroturystyka.pl.


***
Międzynarodowe Targi Polska to operator jednego z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-eventowych w Polsce - Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska - zlokalizowanego przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Obiekt ten jest w pełni dostosowany do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów (w tym bankietów, koncertów czy zawodów sportowych). Zajmuje łącznie 15 200 mkw., z czego 10 000 mkw. stanowi funkcjonalna i klimatyzowana hala wystawiennicza, 4 000 mkw. teren zewnętrzny, zaś 1 200 mkw. nowoczesne zaplecze konferencyjno-biurowe.
Międzynarodowe Targi Polska jest też organizatorem wielu dużych i ważnych biznesowo imprez targowych, w tym China Expo Poland poświęconych współpracy handlowej z Chinami, Targów Event, Agroturystyka, Regionalia i Dziedzictwo, a także wydarzeń motoryzacyjnych, jak Auto Nostalgia, OffRoad Show Poland czy MotoSport & Tuning.
INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz