„Artyści dla Adasia” - aukcja charytatywna w hotelu Novotel Warszawa Airport

13 marca 2011 roku w niedzielę o godzinie 17.00 w hotelu Novotel Warszawa Airport odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz Adama Gębusia – małego chłopca, który walczy z nowotworem złośliwym. ,,Artyści dla Adasia” to spontanicznie zorganizowana akcja zbierania funduszy niezbędnych do dalszego leczenia chorego dziecka. 26 uznanych polskich artystów pod patronatem Galerii Delfiny zebrało na licytację około 30 swoich dzieł. Na apel twórców o pomoc odpowiedział Novotel Warszawa Airport, który udostępnił salę, zapewnił poczęstunek oraz pomoc w organizacji samej aukcji, a także przekazał na licytację dla Adasia jeden obraz ze swojej kolekcji.

Aukcja „Artyści dla Adasia” jest organizowana przez ,,Galerię Delfiny”, której partnerami są: Hotel Novotel Warszawa Airport, Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą”, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii SOS nr 1, Art. Galery TAB. Akcja ta nie byłaby możliwa bez współpracy twórców reprezentujących m.in. grupę ,,Via Varsovia” przy Galerii Delfiny, członków Stowarzyszenia ,,Pracownie Twórcze Lubelska 30/32” oraz malarzy decentrystów. To oni przekazali swoje prace, by pomóc Adasiowi: Bożena Bahdaj, Wit Bogusławski, Krystyna Brzechwa, Anna Lea Chojnacka, Jolanta Czernecka, Iwona Jesiotr-Krupińska, Krzysztof Kizlich, Dariusz Kowalski, Delfina Krasicka, Elżbieta Lempp, Dorota Łacek-Gorczyca, Piotr Michnikowski, Zbigniew Nowosadzki, Dariusz Osiński, Ewa Pazyna, Teresa Pastuszko-Kowalska, Barbara Pszczółkowska-Kasten, Barbara Redlińska, Marek Ruff, Irmina Skorupska, Janusz Skowron, Grzegorz Szkopowicz, Grzegorz Śmigielski, Marek Tomasik, Anna Alicja Trochim, Adam Wieczorek. Aukcja zapowiada się bardzo atrakcyjnie – do wylicytowania jest około 30 unikatowych dzieł: obrazów olejnych, pasteli, tkanin, rzeźb, akwarel, grafik i fotografii.

Celem aukcji, jest zebranie jak największych funduszy na leczenie rocznego Adasia, którego może uratować skomplikowana i kosztowna operacja złośliwego guza mięsaka prążkowano komórkowego, który błyskawicznie rozwija się w brzuchu i miednicy chłopca. Od listopada 2010 r. rodzice przebywają z synkiem w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Adaś jest w trakcie chemioterapii. Po zmniejszeniu masy guza, będzie można go zoperować. Jest to bardzo trudny zabieg, bowiem guz leży blisko ważnych dla życia narządów. Kolejny etap kuracji to radioterapia. Ze względu na dość rzadki typ nowotworu i jego lokalizację sugerowana jest konieczność kontynuacji kuracji za granicą - w Niemczech. Szacunkowy koszt hospitalizacji waha się od 30 do 150 tysięcy euro, w zależności od efektów dotychczasowej terapii oraz doboru optymalnej kuracji. Dlatego tak ważne jest szybkie działanie i hojność darczyńców.

„Novotel Warszawa Airport z pełnym zaangażowaniem promuje polskich artystów i sztukę nowoczesną, a także pomaga w akcjach przez nich inspirowanych. „Artyści dla Adasia” to szlachetna inicjatywa, którą bez wahania wspieramy. Ufamy, że sztuka pomoże w ratowaniu Adasia, a zgromadzone dzieła uzyskają jak najwyższe ceny!” – mówi Aleksander Pietyra, Dyrektor Novotel Warszawa Airport.
Aukcję „Artyści dla Adasia” poprowadzi Jacek Pasternak, a uświetnią ją swoimi występami: Halina Łabonarska (recytacja) i Monika Raczyńska (klawesyn). W trakcie spotkania dodatkowo przygotowano loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca.

Obiekty wystawione do licytacji będą prezentowane w sobotę 12 marca 2011 r. od 14.00 do 18.00 oraz 13 marca 2011 r. na godzinę przed aukcją w sali hotelu Novotel Warszawa Airport, a także na www.galeriadelfiny.pl.

Novotel Warszawa Airport przy ulicy 1 sierpnia 1 zaprasza w niedzielę 13 marca o godzinie 17.00 wszystkich ludzi z wielkim sercem, wrażliwością oraz potencjałem finansowym – dla Adasia liczy się każda złotówka, a uczestnicy licytacji mogą wzbogacić swoje kolekcje o oryginalne dzieła sztuki polskiej.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz