Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
11.08.2022

ASSOCIATION NEWS - 20% mniej podróży służbowych według Accoru

ASSOCIATION NEWS - 20% mniej podróży służbowych według Accoru

ASSOCIATION NEWS jest cyklem artykułów, w których prezentowane są aktualne i ważne wiadomości z branży MICE. Ich autorką jest nikt inny, jak Anna Górska, czyli Doradca Zarządu Symposium Cracoviense, Członek Zarządu ICCA, Konsultant HelmsBriscoe i Wiceprezes Zarządu SKKP. Dziś napiszemy nieco więcej o nowym Raporcie Accoru, który dla wielu może się okazać bardzo szokujący. 

Nowy raport wyraźnie wskazuje, iż 20% spotkań biznesowych może zupełnie zniknąć - i to już bezpowrotnie. Jedynie część z nich zostanie zastąpiona wydarzeniami online. Za fakt należy przyjąć już to, że podróży służbowych będzie zdecydowanie mniej. Jednocześnie też mają być one bardziej ukierunkowane na osiąganie celów biznesowych. Te wyjazdy, które zostaną, mają mieć nieco inny kształt. Otóż w praktyce muszą się nie tylko w bezpośredni sposób wiązać z działalnością biznesową, ale też być kluczowe dla owej działalności. Konieczne będzie zwracanie uwagi m.in. na koszty emisji dwutlenku węgla.

Raport The Business of Travel miał okazję powstać dzięki wsparciu europejskich liderów biznesu z 10 różnych branż. Wśród nich można wymienić chociażby branżę finansów, farmaceutyczną czy technologii. Ich przedstawiciele razem realizują wizję spotkań i podróży służbowych w postpandemicznym świecie.


Warto dodać, iż w raporcie podkreślono szczególne znaczenie spotkań twarzą w twarz w zakresie relacji międzyludzkich. Wskazano na szereg korzyści, które wynikają ze spotkań osobistych, nie pomijając przy tym pozytywnego wpływu na interakcje społeczne z pracodawcami i współpracownikami. Mało tego - z raportu można wyczytać, iż w wyniku spotkań twarzą w twarz pracownicy spodziewają się uzyskania nawet o 25% większego przychodu, niż ma to miejsce podczas wirtualnych spotkań.

W raporcie wskazano także, że pozytywnym efektem pandemii jest nic innego, jak przyspieszenie technologii wirtualnych spotkań i umiejętności osób do korzystania z niej. Ponadto normą stały się też spotkania hybrydowe.

Przyszłością branży spotkań, jak już wcześniej zasygnalizowaliśmy, ma być zmaksymalizowanie wartości absolutnie każdego wyjazdu. Wszystko oczywiście w celu rozwijania kultury organizacyjnej, połączenia zespołów, wzmacniania więzi z pracownikami oraz opracowywania efektywnych strategii. 

Podróże służbowe w najnowszym wydaniu mają polegać na eliminacji nieistotnych wyjazdów. Mają być one zastąpione podróżami o krytycznym znaczeniu dla biznesu, czyli takimi, które są przyjazne zarówno dla pracodawcy, pracownika, jak i dla planety. Będą one także planowane w zrównoważony sposób.

To jednak nie wszystko! Jeśli ciekawi Cię pełen raport, to znajdziesz go tutaj: https://accornortherneuropetrends.com/businessoftravel


POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij