ASSOCIATION NEWS - 20% mniej podróży służbowych według Accoru

ASSOCIATION NEWS - 20% mniej podróży służbowych według Accoru

ASSOCIATION NEWS jest cyklem artykułów, w których prezentowane są aktualne i ważne wiadomości z branży MICE. Ich autorką jest nikt inny, jak Anna Górska, czyli Doradca Zarządu Symposium Cracoviense, Członek Zarządu ICCA, Konsultant HelmsBriscoe i Wiceprezes Zarządu SKKP. Dziś napiszemy nieco więcej o nowym Raporcie Accoru, który dla wielu może się okazać bardzo szokujący. 

Nowy raport wyraźnie wskazuje, iż 20% spotkań biznesowych może zupełnie zniknąć - i to już bezpowrotnie. Jedynie część z nich zostanie zastąpiona wydarzeniami online. Za fakt należy przyjąć już to, że podróży służbowych będzie zdecydowanie mniej. Jednocześnie też mają być one bardziej ukierunkowane na osiąganie celów biznesowych. Te wyjazdy, które zostaną, mają mieć nieco inny kształt. Otóż w praktyce muszą się nie tylko w bezpośredni sposób wiązać z działalnością biznesową, ale też być kluczowe dla owej działalności. Konieczne będzie zwracanie uwagi m.in. na koszty emisji dwutlenku węgla.

Raport The Business of Travel miał okazję powstać dzięki wsparciu europejskich liderów biznesu z 10 różnych branż. Wśród nich można wymienić chociażby branżę finansów, farmaceutyczną czy technologii. Ich przedstawiciele razem realizują wizję spotkań i podróży służbowych w postpandemicznym świecie.


Warto dodać, iż w raporcie podkreślono szczególne znaczenie spotkań twarzą w twarz w zakresie relacji międzyludzkich. Wskazano na szereg korzyści, które wynikają ze spotkań osobistych, nie pomijając przy tym pozytywnego wpływu na interakcje społeczne z pracodawcami i współpracownikami. Mało tego - z raportu można wyczytać, iż w wyniku spotkań twarzą w twarz pracownicy spodziewają się uzyskania nawet o 25% większego przychodu, niż ma to miejsce podczas wirtualnych spotkań.

W raporcie wskazano także, że pozytywnym efektem pandemii jest nic innego, jak przyspieszenie technologii wirtualnych spotkań i umiejętności osób do korzystania z niej. Ponadto normą stały się też spotkania hybrydowe.

Przyszłością branży spotkań, jak już wcześniej zasygnalizowaliśmy, ma być zmaksymalizowanie wartości absolutnie każdego wyjazdu. Wszystko oczywiście w celu rozwijania kultury organizacyjnej, połączenia zespołów, wzmacniania więzi z pracownikami oraz opracowywania efektywnych strategii. 

Podróże służbowe w najnowszym wydaniu mają polegać na eliminacji nieistotnych wyjazdów. Mają być one zastąpione podróżami o krytycznym znaczeniu dla biznesu, czyli takimi, które są przyjazne zarówno dla pracodawcy, pracownika, jak i dla planety. Będą one także planowane w zrównoważony sposób.

To jednak nie wszystko! Jeśli ciekawi Cię pełen raport, to znajdziesz go tutaj: https://accornortherneuropetrends.com/businessoftravel


Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz