ASSOCIATION NEWS - Światowy ranking ICCA 2021

ASSOCIATION NEWS - Światowy ranking ICCA 2021

W dniu 30 maja 2022r. opublikowano raport ICCA International Congress and Convention Association z rankingiem miast i krajów, ukazujący ilość wydarzeń stowarzyszeniowych na świecie w 2021 roku. Polska znalazła się na 18 miejscu z 158 spotkaniami. 

Ranking ICCA powstaje na podstawie zebranych danych o spotkaniach, które odbywają się cyklicznie, liczą przynajmniej 50 uczestników i migrują pomiędzy przynajmniej trzema krajami. Dane do ICCA dostarczane są głównie przez miejskie i regionalne Biura Convention, ale również przez członków stowarzyszenia, takich jak Centra Konferencyjne czy Hotele.

Liderem wśród krajów w 2021r. jest USA (512 spotkań), drugie miejsce zajmuje Hiszpania (369 spotkań) a trzecie Niemcy (354 spotkań). Wśród miast prym wiodą Wiedeń, Lizbona oraz Ateny. W rankingu znalazły się również polskie miasta. Wśród nich na czołówkę wysuwa się Warszawa (49 spotkań) oraz Kraków (45 spotkań). Kolejne pozycje zajęły Poznań (15 spotkań,) Gdańsk (13 spotkań) oraz Wrocław (12 spotkań).

W zeszłym roku ranking został pominięty ze względu na pandemię. W tym roku ICCA opracowała wskaźnik Destination Performance Index (DPI) w celu uznania i nagrodzenia wysiłków włożonych przez destynacje w odniesieniu do: wygrania pierwotnej oferty, zasad dotyczących COVID, zdolności adaptacyjnych i możliwości technologicznych dotyczących  konwersji wydarzeń na miejscu w wydarzenia wirtualne/hybrydowe, co pozwala na utrzymanie ciągłości biznesu. DPI składa się z następujących wskaźników wydajności, które są oparte na liczbie spotkań:

    1. Planowane spotkania

    2. Spotkania bez zmian

    3. Spotkania wirtualne

    4. Spotkania hybrydowe

    5. Digitalizacja: Wirtualna/Hybrydowa

    6. Kontynuacja działalności: nienaruszona/wirtualna/hybrydowa

Wszystkie powyższe wskaźniki skutkują odrębnymi rankingami, które są łączone w DPI. DPI można postrzegać jako zagregowany ranking 6 indywidualnych rankingów. DPI jest dostępny na poziomie ogólnoświatowym/regionalnym oraz na poziomie kraju/miasta.

Ranking ICCA to najbardziej znany i ceniony w branży przemysłu spotkań raport, który pozwala na porównywanie destynacji. Jest również niezastąpionym źródłem informacji o światowych trendach.  

Źródło: www.iccaworld.org

Autor: Anna Górska, Doradca Zarządu Symposium Cracoviense, Członek Zarządu ICCA, Konsultant HelmsBriscoe, Wiceprezes Zarządu SKKP

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz