Badanie Poland Events Impact 2020

Badanie Poland Events Impact 2020

W ramach pilotażowego projektu „Ekonomiczny wpływ polskiego przemysłu spotkań – Poland Events Impact 2020” określono ekonomiczne znaczenie rynku spotkań i wydarzeń odbywających się w Polsce. Według badania rok 2019 przyniósł blisko 1,5% PKB, zapewniając jednocześnie wkład w krajową gospodarkę na poziomie 35 mld PLN.

Badanie „Poland Events Impact 2020” zostało opracowane przez zespół naukowców oraz ekspertów branżowych związanych z firmą Z–Factor, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Wydziału Turystyki i Rekreacji Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula pod przewodnictwem zespołu Celuch Consulting.

Jak zaznacza pomysłodawca badania i właściciel Celuch Consulting, dr Krzysztof Celuch: „Badanie oszacowało wkład przemysłu spotkań w PKB na poziomie 1,5%. W 2019 roku spotkania i wydarzenia wygenerowały ok. 35 mld PLN wkładu w polską gospodarkę, a ponad 16,3 milionów uczestników krajowych i międzynarodowych uczestniczyło w spotkaniach i wydarzeniach. Wkład w zatrudnienie w branży spotkań wyniósł ponad 220 tys. miejsc pracy

Zakres merytoryczny projektu obejmował aspekty ekonomiczne związane z wpływem przemysłu na gospodarkę w odniesieniu do podstawowych wskaźników, takich jak: wartość dodana, PKB i poziom zatrudnienia. Badanie obejmowało dwie grupy interesariuszy:

  • organizatorów spotkań,
  • administratorów obiektów.

Cel badania został osiągnięty, dzięki zgromadzonym danym i modelowi ekonometrycznemu, opartemu na danych GUS, a także danych firmy Z–Factor, które zostały zbudowane specjalnie w celu określenia wpływu branży spotkań na gospodarkę narodową. Wojciech Liszka z CEO Z–Factor zaznacza, że firma Z–Factor przekazała wszystkie dane dotyczące liczby spotkań za 2019, które stanowiły wkład prognozy. Wyliczenia zostały zaś przeprowadzone przez zespół Celuch Consulting.

Jak dodaje Magdalena Kondas, przewodnicząca Rady Biznesu SGTiH Vistula, która po raz pierwszy wsparła badania pilotażowe dotyczące wpływu branży na gospodarkę, tego typu procesy mają ogromne znaczenie, gdyż rynek eventowy jest tym sektorem, w którym młodzi ludzie powinni poszukiwać miejsc zatrudnienia w przyszłości”

Kolejne etapy badania są planowe na jesieni 2020 roku.


INFORMACJA PRASOWA

Więcej informacji: www.celuchconsulting.com

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz