Biznes na Podkarpaciu potrzebuje nowych technologii

 Biznes na Podkarpaciu potrzebuje nowych technologii
13 prelekcji i ponad 100 uczestników – to bilans czwartej edycji Kongresu Profesjonalistów IT. Podczas spotkania, które odbyło się w Hotelu Rzeszów pod hasłem Technologie IT w biznesie, profesjonaliści IT rozmawiali o nowościach technologicznych i możliwościach ich praktycznego zastosowania w firmach. Organizatorami wydarzenia są Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej oraz Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka.

Goście Kongresu wspólnie analizowali wyzwania, przed jakimi stoją przedsiębiorstwa w obliczu nowych technologii. Jak mówił Wojciech Materna, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, rozwój branży IT na Podkarpaciu stymuluje rozwój biznesu. – Celem biznesowym każdego przedsiębiorcy jest postęp, podniesienie innowacyjności oraz wzrost sprzedaży lub usług. Bez implementacji nowoczesnych rozwiązań realizacja tych planów jest znacznie utrudniona. Właśnie dlatego warto uczestniczyć w Kongresie – podkreśla Wojciech Materna, który tradycyjnie otworzył konferencję. Podobnego zdania jest Tomasz Oleniacz, Wiceprezes Zarządu Vegacom Sp. z o.o., który w czasie swojej prelekcji opowiadał o tym, że innowacyjność jest źródłem przewagi. Jak podkreślił, na Podkarpaciu są znakomite firmy prowadzone przez sprawnych przedsiębiorców. Jeżeli będą oni ze sobą współpracować, to mogą osiągać świetne rezultaty.

Jak zarządzać reklamacją i jak rozpoznawać kompetencje inżynierów?

Prelegenci przygotowali dla uczestników analizę aktualnych trendów, które pozwalają zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw. O tym, jak ważne są procesy reklamacji w obsłudze klienta, mówił Dariusz Pitera z Ideo sp. z o.o. Ale nie tylko reklamacja może stanowić wyzwanie. Problemem jest także optymalizacja procesów biznesowych – tutaj sporym ułatwieniem mogą być systemy modularne takie jak „Atmosfera", o czym mówili Michał Szawuła oraz Klaudia Żukowska z itWORKS. Próbą zajrzenia w przyszłość zajął się z kolei Rafał Wyderka z Altkom Akademii S.A., który przedstawił uczestnikom przewidywania dotyczące rozpoznawania kompetencji inżynierów IT.

Każdy zna dewizę „klient nasz pan". O tym, czego oczekują klienci, mówił Mateusz Zemczak z PayU. Właściciele firm muszą też dbać o swoje dane, ponieważ ich utrata to najgorszy koszmar. Marcin Baczyński z 3S Data Center S.A. pokazał to na przykładzie triathlonu - bez dobrego partnera nie da się osiągnąć ani celu sportowego, ani biznesowego. O istocie backupu mówił też Bartłomiej Stępień z QNAP.

Z czego jeszcze powinny korzystać nowoczesne przedsiębiorstwa?

Innowacyjne przedsiębiorstwo potrzebuje także zaistnieć w mediach. Jeśli firmy chcą dotrzeć do dziennikarzy skutecznie i szybko, mogą skorzystać z Wirtualnego Biura Prasowego Newslink. System przybliżył dr hab. Dariusz Tworzydło z Exacto sp. z o.o. Przydatnym systemem stosowanym w firmach jest także Business Intelligence, czyli polityka dotycząca zarządzania danymi w firmie. Tę tematykę na przykładzie gry komputerowej FIFA przedstawili Grzegorz Jurczak z Soneta sp. z o.o. oraz Grzegorz Flaga z ZETO-RZESZÓW sp. z o.o. Z kolei Piotr Gajewski z Sony Europe Limited sp. z o.o. opisał najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania stosowane w projektorach oraz monitorach, a Łukasz Kurbiel z Brother Polska sp. z o.o. mówił o usłudze zarządzania drukiem.

Przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z profesjonalnych systemów ERP, które gromadzą wszystkie dane w jednym miejscu i pozwalają uniknąć problemów związanych z ich zarządzaniem. O zaletach takiego rozwiązania mówił Dariusz Biel z Comarch S.A. Technologie IT nie tylko gromadzą i porządkują dane, ale również zarządzają produkcją, co udowodnił Michał Machowski z Proferis Sp. z o.o.

Nie tylko prelekcje były wartościowym elementem IV edycji Kongresu Profesjonalistów IT. Konferencja to także możliwość wymiany doświadczeń, analiza aktualnych i skutecznych rozwiązań z zakresu IT, możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, a także interesujące rozmowy w kuluarach.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz