Bogaty program konferencji Silesia Meetings Challenge

Bogaty program konferencji Silesia Meetings Challenge

W dniach 17-18 września 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się konferencja poświęcona rozwojowi przemysłu spotkań pt. Silesia Meetings Challenge.Konferencja obejmie kilka sesji tematycznych. Podczas sesji inauguracyjnej mówcy omówią nowe możliwości Polski i jej regionów związane z Unia Europejską, w tym dobre praktyki w zakresie aplikowania o fundusze europejskie. Spojrzenie z Brukseli na międzynarodowe projekty i kongresy przedstawi gość specjalny John Wubbe - sekretarz generalny EPPOSI, think-tanku skupiającego stowarzyszenia pacjentów oraz środowiska nauki.

Druga sesja przebiegać będzie pod hasłem Smart Cities, dedykowana współczesnym trendom w miastach. W debacie wskazane będą nowe formy wydarzenia, takie jak smart meetings, czy nowych inicjatyw jak obywatelskie ruchy miejskie. W kolejnej sesji omawiane będą szanse dla branży spotkań wynikające z nowych form współpracy europejskiej jakimi są klastry. Branżę medyczną, która statystycznie generuje największą liczbę kongresów i konferencji, reprezentować będą dwa klastry medyczne. Projekt Polska 3.0 zostanie przedstawiony przez Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, którego prezes Bogdan Węgrzynek w tym roku był organizatorem Światowego Kongresu Klastrów. Tematykę tę skomentuje poseł Bartłomiej Bodio, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Polityki Klastrowej.

Na tle przedstawionych zjawisk omawiane będą zagadnienia branżowe: znaczenie nowoczesnych targów (Żaneta Berus, wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego), imprezy sportowe (Tomasz Piórkowski, dyrektor generalny angelo Hotel Katowice), szanse i zagrożenia dla branży w województwie śląskim (Krzysztof Cieślikowski, AWF w Katowicach). W panelu dyskusyjnym wystąpią m.in. liderzy wielkich imprez zlokalizowanych w Katowicach: Tadeusz Donocik, prezes RIG i organizator Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Wojciech Kuśpik prezes PTWP S.A., organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Trzecia sesja skoncentruje się na barierach i wyzwaniach stojących przed instytucjami i osobami podejmującymi się zadania pozyskania nowych kongresów. Doświadczenia z wdrażania tzw. zrównoważonych spotkań przedstawi Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Zmiany zachowań współczesnych klientów, także nowe trendy, mody i technologie kongresowe przedstawią mówcy ze Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”. Sekretarz generalny SKKP Sławomir Wróblewski przedstawi wyniki tegorocznego badania rynkowego nt. oczekiwań Ambasadorów Kongresów Polskich oraz założenia nowej Strategii Programu Ambasadorów do roku 2020.


Konferencja powiązana jest z doroczną Galą Ambasadorów Kongresów Polskich. Dodatkową atrakcją są wizyty studyjne i spotkania networkingowe.

Omawiane wydarzenia realizowane są w tzw. Strefie Kultury w Katowicach powstałej na terenach pokopalnianych i wpisują się w kalendarium obchodów 150-lecia miasta.

Organizatorem jest Stowarzyszenie “Konferencje i Kongresy w Polsce” we współpracy ze Współgospodarzem Miastem Katowice i innymi partnerami. Złotym sponsorem jest Hotel Angelo – sieć Vienna International. Wśród patronów jest Europejska Federacja Stowarzyszeń Profesjonalnych Organizatorów Kongresów EFAPCO i liczne media.

Szczegóły i rejestracji na www.silesiachallenge.pl

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz