Bogaty program konferencji Silesia Meetings Challenge

Bogaty program konferencji Silesia Meetings Challenge

W dniach 17-18 września 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się konferencja poświęcona rozwojowi przemysłu spotkań pt. Silesia Meetings Challenge.Konferencja obejmie kilka sesji tematycznych. Podczas sesji inauguracyjnej mówcy omówią nowe możliwości Polski i jej regionów związane z Unia Europejską, w tym dobre praktyki w zakresie aplikowania o fundusze europejskie. Spojrzenie z Brukseli na międzynarodowe projekty i kongresy przedstawi gość specjalny John Wubbe - sekretarz generalny EPPOSI, think-tanku skupiającego stowarzyszenia pacjentów oraz środowiska nauki.

Druga sesja przebiegać będzie pod hasłem Smart Cities, dedykowana współczesnym trendom w miastach. W debacie wskazane będą nowe formy wydarzenia, takie jak smart meetings, czy nowych inicjatyw jak obywatelskie ruchy miejskie. W kolejnej sesji omawiane będą szanse dla branży spotkań wynikające z nowych form współpracy europejskiej jakimi są klastry. Branżę medyczną, która statystycznie generuje największą liczbę kongresów i konferencji, reprezentować będą dwa klastry medyczne. Projekt Polska 3.0 zostanie przedstawiony przez Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, którego prezes Bogdan Węgrzynek w tym roku był organizatorem Światowego Kongresu Klastrów. Tematykę tę skomentuje poseł Bartłomiej Bodio, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Polityki Klastrowej.

Na tle przedstawionych zjawisk omawiane będą zagadnienia branżowe: znaczenie nowoczesnych targów (Żaneta Berus, wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego), imprezy sportowe (Tomasz Piórkowski, dyrektor generalny angelo Hotel Katowice), szanse i zagrożenia dla branży w województwie śląskim (Krzysztof Cieślikowski, AWF w Katowicach). W panelu dyskusyjnym wystąpią m.in. liderzy wielkich imprez zlokalizowanych w Katowicach: Tadeusz Donocik, prezes RIG i organizator Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Wojciech Kuśpik prezes PTWP S.A., organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Trzecia sesja skoncentruje się na barierach i wyzwaniach stojących przed instytucjami i osobami podejmującymi się zadania pozyskania nowych kongresów. Doświadczenia z wdrażania tzw. zrównoważonych spotkań przedstawi Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Zmiany zachowań współczesnych klientów, także nowe trendy, mody i technologie kongresowe przedstawią mówcy ze Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”. Sekretarz generalny SKKP Sławomir Wróblewski przedstawi wyniki tegorocznego badania rynkowego nt. oczekiwań Ambasadorów Kongresów Polskich oraz założenia nowej Strategii Programu Ambasadorów do roku 2020.


Konferencja powiązana jest z doroczną Galą Ambasadorów Kongresów Polskich. Dodatkową atrakcją są wizyty studyjne i spotkania networkingowe.

Omawiane wydarzenia realizowane są w tzw. Strefie Kultury w Katowicach powstałej na terenach pokopalnianych i wpisują się w kalendarium obchodów 150-lecia miasta.

Organizatorem jest Stowarzyszenie “Konferencje i Kongresy w Polsce” we współpracy ze Współgospodarzem Miastem Katowice i innymi partnerami. Złotym sponsorem jest Hotel Angelo – sieć Vienna International. Wśród patronów jest Europejska Federacja Stowarzyszeń Profesjonalnych Organizatorów Kongresów EFAPCO i liczne media.

Szczegóły i rejestracji na www.silesiachallenge.pl

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum