Centrum Wystawienniczo–Kongresowe w Jasionce – otwarcie wystawy Dwóch Wielkich Nieobecnych - Beksiński-Wajda

Centrum Wystawienniczo–Kongresowe w Jasionce –  otwarcie wystawy Dwóch Wielkich Nieobecnych - Beksiński-Wajda

W dniach 25.11 – 2.12.2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbędzie się wystawa zatytułowana Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński - Wajda, poświęcona twórczości wybitnych polskich artystów – Zdzisława Beksińskiego i  Andrzeja Wajdy. Dzięki licznym wydarzeniom, takim jak Forum Inteligentnego Rozwoju czy Kongres 590, jakie do tej pory odbyły się w CWK, ten wielofunkcyjny obiekt  stał się centrum życia towarzyskiego, kulturalnego oraz osiągnięć technologicznych województwa podkarpackiego.  Dzięki pierwszej w Polsce, wspólnej wystawie prac dwóch niezwykłych Polaków, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce stało się nie tylko miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych, ale również przestrzenią promocji kultury i sztuki, otwartą dla wszystkich, chcących bliżej poznać osiągnięcia wybitnych polskich artystów. 

   
Dzięki dogodnej lokalizacji w sąsiedztwie zmodernizowanego portu lotniczego w Jasionce, 10 minut od ścisłego centrum Rzeszowa, jak również nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym przy projektowaniu obiektu, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce stało się idealnym miejscem organizacji wszelkiego rodzaju targów wystaw, konferencji czy kongresów. W dniu 25.11.2016 r. jego potencjał zostanie wykorzystany podczas kolejnego wyjątkowego wydarzenia jakim jest oficjalne otwarcie wystawy Dwóch Wielkich Nieobecnych – Beksiński – Wajda.


Po raz pierwszy prace dwóch wielkich polskich artystów będą miały okazję spotkać się w nowoczesnej przestrzeni naszego Centrum. Celem wystawy ma być przybliżenie ich twórczości, która skupiała się na różnych płaszczyznach ich działalności artystycznej.
Nasze zaangażowanie w ten projekt jest pewnego rodzaju podziękowaniem dla obu twórców za ich nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki – mówi Agata Brożek, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Centrum Wystawienniczo - Kongresowego w Jasionce.


Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 70 prac. Grafiki komputerowe Zdzisława Beksińskiego pochodzą z Muzeum Historycznego w Sanoku, natomiast rysunki i szkice Andrzeja Wajdy z Galerii Bagno 2 w Warszawie. Wystawie będzie towarzyszyć premiera autobiograficznego filmu dokumentalnego Andrzej Wajda - Moje Inspiracje, w którym mistrz odsłania tajniki swojego warsztatu reżyserskiego opowiadając m.in. o swojej fascynacji twórczością wybitnych polskich malarzy oraz o czerpaniu inspiracji z ich dzieł przy realizowaniu filmów i spektakli teatralnych. Film jest znakomitą promocją polskiego malarstwa i przypomnieniem najważniejszych dzieł przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce.


Wystawa potrwa do 02.12.2016 r. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl.

INFORMACJA PRASOWA


Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz