Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
13.07.2010

Ceny noclegów ciągle spadają

Ceny noclegów w europejskich metropoliach wciąż maleją. W lipcu kosztuje standardowy pokój dwuosobowy przeciętnie 108 Euro. To siedem procent mniej niż w zeszłym miesiącu. Szczególnie hiszpańskie metropolie takie jak Madryt (96 Euro) i Sewilla (73 Euro) odznaczają się w tym miesiącu dużym spadkiem cen. Jest to ich najniższa cena w tym roku. W porównaniu do zeszłego roku są jednak najpopularniejsze metropolie takie Sztokholm, Barcelona czy Paryż nawet do 28 procent droższe. Wynika to z indeksu cen hoteli (tHPI), który zostaje co miesiąc opublikowany przez porównywarkę hotelową cen www.trivago.pl.

Ceny hoteli w europejskich metropoliach spadają w stosunku do zeszłego miesiąca (116 Euro) o siedem procent. U 37 z 50 miast zawartych w indeksie tHPI nastąpił spadek cen w lipcu. Dużym powodzeniem cieszące się hiszpańskie metropolie oferują atrakcyjnie niskie ceny. Nocleg w Madrycie kosztuje średnio 96 Euro, czyli o 21% mniej niż w zeszłym miesiącu. Również metropolie Andaluzji takie jak Sewilla (73 Euro) i Granada (66 Euro) kuszą cenami. Osiągnęły one w lipcu najniższą cenę roku. Nawet Kraków (77 Euro) dołączył do metropolii w których spadły ceny noclegów. Rok temu kosztował nocleg w hotelu tyle samo co dzisiaj. Był to wtedy wzrost ceny o 5 procent w porównaniu do zeszłego miesiąca. W tym roku różnica jest prawie 4 razy większa (18%), jest to jednak wielki spadek ceny ponieważ w czerwcu nocleg w Krakowie kosztował jeszcze 94 Euro. Podobną sytuację zaobserwowano u innych miastach Polski. Średnia cena za noc w polskim hotelu wynosi obecnie 72 Euro, ok. 8 procent mniej niż miesiąc temu.

Źródło: e-hotelarz.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij