Coraz bliżej Targi DZIEDZICTWO

Coraz bliżej Targi DZIEDZICTWO

To już za tydzień! 7 listopada w Warszawie odbędą się 5. Targi DZIEDZICTWO. To jedyna w kraju taka impreza targowa, której oferta adresowana jest do konserwatorów zabytków, archwistów, architektów, bibliotekarzy, muzealników i archeologów. W poprzedniej edycji udział wzięło ok. 2000 branżowych gości i 74 wystawców z różnych krajów (m.in. Niemiec, Włoch, Francji i oczywiście Polski).

Kolejna edycja Targów Dziedzictwo łączy w sobie świat biznesu z profesjonalistami i pasjonatami dbającymi o ochronę obiekt`ów dziedzictwa kulturowego i historycznego. Głównym tematem tegorocznych targów będzie "jak opanować chaos reklamowy w przestrzeni miejskiej?".

Technologie w służbie historii

Mimo iż praca archwistów, bibliotekarzy czy muzealników kojarzy nam się bardziej ze staroświeckimi i zacofanymi metodami, wcale tak nie jest. Korzystają oni z coraz to nowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które mają im ułatwić pracę. Dzięki Targom DZIEDZICTWO oni, jak i architekci, konserwatorzy czy archeolodzy będą mieli okazję poznać najnowsze trendy i technologie stosowane w konserwacji zabytków czy digitalizacji zbiorów na taką skalę. Nie zabraknie najnowocześniejszych kamer fluorescencyjnych, mikroskopów biologicznych czy skanerów 3D niezbędnych przy pracach archeologicznych i konserwatorskich, a także innowacyjnych systemów alarmowych i przeciwpożarowych.

Bogaty program merytoryczny


Podczas imprezy odbędą się również Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie i prelekcje poświęcone ochronie zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych, w ramach których eksperci z organizacji branżowych, urzędów administracji państwowej oraz ośrodków akademickich poprowadzą szereg dyskusji i wykładów. W ramach sekcji tematycznej, którą organizuje Narodowy Instytut Dziedzictwa przedstawione zostaną pomysły na to, jak poprawić estetykę polskich miast i jak opanować chaos reklamowy w przestrzeni miejskiej.

Co ciekawe z okazji 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie omawiane będą radiacyjne metody konserwacji zabytków opracowane przez polską noblistkę, które do tej pory były szerzej nieznane.Gospodarzem Targów DZIEDZICTWO jest firma MT Targi Polska.

Impreza odbędzie się jak co roku w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56c w Warszawie. Targi DZIEDZICTWO będą otwarte dla odwiedzających w dniach 7 i 8 listopada w godzinach 10.00-17.00, oraz 9 listopada w godzinach 10.00-16.00. Wszystkich odwiedzających obowiązuje rejestracja, uprawniająca do bezpłatnego wstępu.

Więcej informacji oraz szczegółowy program targów znajdują się na stronie www.targidziedzictwo.pl

Wstęp jest bezpłatny.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz