Czas na kampery

Podczas XVIII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2013 w hali wystawienniczej urządzone zostanie „Kamperowe pole”, przygotowane przez zespół "Kawy czy herbaty?", programu porannego TVP1. Wielki Kiermasz Turystyczny, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2013 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c, to odpowiednie miejsce na przybliżenie warszawiakom turystyki kamperowej, która zdobywa coraz szersze rzesze zwolenników.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie Polaków turystyką kamperową, organizator Targów LATO, firma MT Targi Polska, podjął decyzję o wydzieleniu sektora poświęconego tej tematyce. Na terenie „Kamperowego pola” przez trzy dni trwania imprezy odbywać będą się wydarzenia nawiązujące do tego sposobu podróżowania.

"Kawa czy herbata?" w podróży po Polsce
Na Targach LATO 2013, program poranny TVP1 zaprezentuje swoją wakacyjną ofertę. "Kawa czy herbata?" podróżuje od początku swojego istnienia na antenie TVP1, czyli od ponad 20 lat. Jakie miejscowości, jakie regiony tym razem odwiedzą redaktorzy "Kawy czy herbaty?", pierwszego telewizyjnego morning - show w Polsce? Tego będzie można dowiedzieć się już w nadchodzący weekend.
Będzie to także okazja do spotkań z pracownikami Biura Reklamy TVP i poznania wakacyjnej oferty Telewizji Polskiej. Lista wybranych miejscowości, które podczas zbliżających się wakacji odwiedzą programy TVP nie jest jeszcze zamknięta...

„Kamperowe pole” z elementami studia telewizyjnego
Na „Kamperowym polu” miłośnicy tego rodzaju turystyki oraz ci, którzy dopiero poznają jej uroki, znajdą wiele praktycznych informacji i liczne atrakcje. Odbędą się tam m.in. spotkania ze znanymi osobami, które od wielu lat podróżują samochodami kempingowymi. Paweł Pochwała – dziennikarz TVP – będzie rozmawiał między innymi z Karolem Strasburgerem, który zdradzi kulisy swoich wypraw kamperowych i gen. Mirosławem Hermaszewskim, wielkim miłośnikiem turystyki kamperowej.
Z kolei przy „Stolikach przy kamperze” będzie można zapoznać się z ofertą i zasadami kupna czy wypożyczania tych pojazdów. Zainteresowani dowiedzą się także o miejscach w Polsce, które są przystosowane do obsługi turystyki kamperowej. Zaprezentowane zostaną konkretne obiekty przyjazne kamperom, tj. np. zamek Grodziec, Kliczków „Na skale” czy Bobolice.
Kampery będą atrakcją także poza halą wystawienniczą. Przyczyni się do tego mini zlot, za organizację którego odpowiada pasjonat samochodów kempingowych, Włodzimierz Ziółkowski.
Dodatkowo przez trzy dni trwania targów będą odbywały się pokazy kulinarne. Smakosze będą mieli szansę podpatrzeć w akcji znanego kucharza, Marcina Budynka, który oprócz typowo „kamperowych” dań, przybliży odwiedzającym tradycyjną kuchnię polską i podlaską, zaprezentowaną w nowoczesnej aranżacji.

Czym kusi kamper
Dzięki Targom LATO odwiedzający będą mogli poznać praktyczną stronę podróżowania kamperem. Te domy na kółkach, wyposażone są w część mieszkalną, łazienkę oraz aneks kuchenny, co sprawia, że znajduje się w nich wszystko, czego potrzeba do komfortowego wypoczynku. Można się nimi wybrać na letni urlop czy zimowe ferie, ponieważ montowane są w nich zarówno klimatyzacja, jak i ogrzewanie.
O takie wakacje może pokusić się każda rodzina i grupa znajomych, która ma w swoim gronie chociaż jednego kierowcę z prawem jazdy kategorii B. Żadne dodatkowe uprawnienia nie są potrzebne do prowadzenia samochodu kempingowego.
Kamper zapewnia swobodę podróżowania. Pozwala samodzielnie wytyczyć ciekawą trasę po Polsce czy po Europie. Tym samym daje poczucie wolności i niezależności, tak bardzo podkreślane przez osoby, które pokochały takie podróże.

Patronat nad Latem
Patronat Honorowy nad Targami Lato 2013 sprawują: Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski – Prezes Polskiej Izby Turystyki.

Szybko i wygodnie pociągiem
Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców: Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia czy Warszawa Zachodnia. Stacja docelowa – Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Więcej informacji znajduje się na: www.targilato.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz