Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
4.12.2020

Cztery izby hotelarskie apelują do premiera o otwarcie hoteli dla turystów

Cztery izby hotelarskie apelują do premiera o otwarcie hoteli dla turystów

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Polska Izba Hotelarzy, Harmony Polish Hotels i Małopolska Izba Hotelarska Gremium apelują do premiera Mateusza Morawieckiego, by niezwłocznie podjął decyzje na temat otwarcia hoteli dla turystów w okresie przerwy świątecznej i ferii szkolnych rozłożonych na okres do 15 marca.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych decyzji rządu, ferie we wszystkich województwach mają odbyć się w tym samym terminie - od 4 do 17 stycznia.

Argumentują, że Austria to tak rozwiązała i jest to najlepszy obecnie pomysł. W oficjalnym apelu, które izby wystosowały do premiera, możemy przeczytać, że w innym przypadku grozi nam chaos w miejscowościach turystycznych. Przypomnijmy, że stoki narciarskie mają pozostać otwarte. Gdzie więc narciarze mają przenocować? Przyjdzie tu z pewnością wiele polskich rodzin. W przypadku, gdy hotele pozostaną zamknięte dla turystów, Polacy z pewnością wybiorą sąsiednie kraje, w tym Czechy, które wczoraj otworzyły już swoje hotele. 

Miejmy nadzieję, że połączenie sił 4 polskich stowarzyszeń hotelarskich przyniesie oczekiwane rezultaty i premier zgodzi się na otwarcie hoteli dla turystów - oczywiście przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności. 


"Szanowny Panie Premierze!

W swoim niedawnym wystąpieniu informował Pan o solidarności, tymczasem, odblokowanie jednych branż (np. centra handlowe, wyciągi narciarskie) kosztem innych, jak np. branża hotelowa, jest nie tylko sprzeczne z pojęciem „solidarność”, ale naraża wiele polskich rodzin na konsekwencje bezrobocia. Branża hotelarska do października 2020 roku zlikwidowała już ok. 70 tysięcy miejsc pracy, a kolejne 40 tysięcy jest zagrożonych. Hotelarze inaczej postrzegają solidarność, a dzisiaj mają sygnał płynący z rządu nie tylko o braku solidarności, ale też o społecznej niesprawiedliwości stosowanych rozwiązań.

IGHP i wszystkie organizacje branżowe oczekują na ponowne przeanalizowanie i na zmianę podjętych decyzję."


"Zwracamy się do Pana Premiera o pilne podjęcie decyzji, które pozwolą na racjonalne przygotowanie się rodzin, uczestników tych wyjazdów, władz miast i gmin oraz organizatorów wypoczynku, w tym hotelarzy, do zbliżających się pobytów zimowych poza miejscem zamieszkania.

Obniżenie realizacji potrzeb egzystencjalno-integracyjnych rodzin będzie skutkowało pogłębieniem działań wbrew zdrowiu społecznemu."


Całą treść oficjalnego apelu możecie przeczytać tutaj:

PRZECZYTAJ

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij