Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
1.12.2020

Czy baseny w hotelach mogą działać? Mamy odpowiedź Ministerstwa Zdrowia

Czy baseny w hotelach mogą działać? Mamy odpowiedź Ministerstwa Zdrowia

Funkcjonowanie basenów w hotelach to ostatnio temat bardzo na czasie. Według nowych restrykcji wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa od 28 listopada baseny, siłownie, centra fitness, kluby i aquaparki znajdujące się w hotelach miały zostać zamknięte - nawet dla gości przebywających w obiekcie. 

Decyzja ta wywołała wiele kontrowersji zarówno wśród hotelarzy, jak i samych gości. Próbowano dojść do tego, czy ta decyzja ma w ogóle podstawę prawną i czy należy jej przestrzegać. Zastanawiano się również, jakie kary grożą hotelom za nieprzestrzeganie nowych restrykcji. 

Dzisiaj zaś Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) otrzymała odpowiedź z resortu zdrowia ws. funkcjonowania basenów w hotelach.

Z listu Damiana Jakubika (Dyrektora Departamentu Prawnego Ministerstwa Zdrowia) do Anny Kołtan z IGHP wynika, że baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness MOGĄ OBECNIE DZIAŁAĆ na terenie obiektów hotelarskich dla GOŚCI WYMIENIONYCH W ROZPORZĄDZENIU, czyli:

a) tych korzystających z tych usług w ramach podróży służbowej lub podróży wykonywanej w związku z czynnościami służbowymi lub zawodowymi, lub

związanymi z wykonywaniem działalności gospodarczej,

b) będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań i współzawodnictwa sportowego,

c) będących osobami wykonującymi zawód medyczny w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej,

d) będących pacjentami i ich opiekunami, w celu uzyskania świadczenia opieki zdrowotnej

W myśl interpretacji Ministerstwa Zdrowia - „przedmiotowe wyłączenie nie dotyczy prowadzonych na terenie prowadzenia usług hotelarskich działalności, wskazanej w § 10 ust. 1 pkt 2 ww. rozporządzenia, polegającej na prowadzeniu basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness”.

Myślimy, że to bardzo dobra informacja dla hoteli i gości. 

Przypominamy przy okazji o tym, że rząd zapowiedział od tego tygodnia kontrolę w hotelach - funkcjonariusze będą sprawdzać, czy goście przebywający w hotelu spełniają wcześniej wymienione warunki.  

CAŁĄ ODPOWIEDŹ MINISTERSTWA ZDROWIA MOŻESZ PRZECZYTAJ TUTAJ:


PRZECZYTAJ

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij