Czy grozi nam kolejny lockdown? Minister zdrowia odpowiada.

Czy grozi nam kolejny lockdown? Minister zdrowia odpowiada.

Od kilku tygodni liczba zakażeń koronawirusem dynamicznie rośnie. Nic dziwnego więc, że wszyscy obawiają się wprowadzenia kolejnego lockdownu. Czy jest rzeczywiście czego się obawiać? Czy czeka nas połowiczne lub całkowicie zamknięcie?

– W ciągu tygodnia do trzech musimy się liczyć ze wzrostem liczby zakażeń. (…) Jeden ze scenariuszy zakłada, że apogeum epidemii nastąpi w najbliższym tygodniu – mówił wczoraj Adam Niedzielski.

Minister zdrowia wczoraj na antenie TVP Info mówił, że przewidywanych jest kilka scenariuszy. Jeden z nich mówi, że jeszcze w tym tygodniu nastąpi apogeum epidemii. Byłoby to mniej więcej 25 tysięcy przypadków dziennie. Wskazał też na gorszy scenariusz, który przewiduje, że apogeum będzie na poziomie 30-35 tysięcy przypadków zakażeń i przesunie się o 2 tygodnie. 

Adam Niedzielski uspokajał, że sytuacja w szpitalach jest stabilna. Tylko (lub aż) 80 %  łóżek jest zajętych. 

Czy czeka nas lockdown w Polsce?

Minister był pytany również o to, czy u nas zostanie wprowadzona sytuacja podobna do tej w Austrii czy Holandii. Szef resortu zdrowia obawia się społecznych reakcji na tak drastyczne kroki ze strony władzy. Na antenie mówił o tym, że podejmując decyzje o dodatkowych restrykcjach należy brać pod uwagę kilka czynników, w tym opinie ekspertów medycznych i ocenę sytuacji społecznej. 

Patrząc na specyfikę Polski wydaje się, że kolejne ruchy restrykcyjne nie miałyby dosyć dużej skuteczności, czyli ta wartość dodana byłaby raczej mała. Natomiast koszty społeczne na pewno byłyby duże. I nie mówię tutaj tylko o reakcji, ale także o tym, że każda restrykcja oznacza ograniczenie życia gospodarczego, społecznego. To też ma bardzo realne koszty – mówił Niedzielski w TVP Info.

Wczoraj wieczorem premier Mateusz Morawiecki w trakcie zdalnego spotkania z przedstawicielami Rady Medycznej omawiał sytuację epidemiologiczną w kraju. Jedna z przedstawicielek Rady Medycznej po spotkaniu poinformowała, że w najbliższych tygodniach nie są planowane żadne nowe zmiany w polityce państwa wobec aktualnej fali koronawirusa. W kolejnych tygodniach ma jednak zostać położony nacisk na to, by egzekwować zasadę DDM i karać osoby, które nie noszą maseczek w miejscach, gdzie są one wymagane.

Czy branża hotelowa i eventowa może więc być spokojna? Pamiętając jak w ubiegłym roku i w pierwszej połowie bieżącego roku wprowadzane obostrzenia dynamicznie się zmieniały i to z kilkudniowym wyprzedzeniem, chyba trudno czegokolwiek być pewnym. Bądźmy dobrej myśli i cieszmy się z tego, że aktualnie można organizować eventy i oferować swoim gościom nocleg z pełną ofertą usług dodatkowych.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz