Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
27.10.2010

Czy jakość usług hotelu przystaje do ceny?

Na pytanie o proporcje pomiędzy jakością usług a ceną, jaką za te usługi płacą goście postanowił odpowiedzieć serwis hotel.info.

Analizie poddano oceny gości hoteli trzy- i czterogwiazdkowych pod względem stosunku ceny do jakości usług. Po uwagę brane był zarówno hotele polskie, jak i zagraniczne. Wyniki przedstawiają stan na trzeci kwartał 2010 roku.

W hotelach zagranicznych niemiłą niespodziankę sprawił Paryż, który uplasował się na ostatnim miejscu. Natomiast miasta wschodnioeuropejskie nadal są w czołówce. W oczach Polaków z kolei na nobilitację zasługuje kolejny raz z rzędu Opole, a listę zamyka Gdańsk.

W porównaniu z ostatnim rankingiem duże postępy w oczach oceniających poczyniły Katowice. Teraz na drugim miejscu, a poprzednio na ostatnim - dziesiątym. Stosunek jakości usług do ceny znacznie się tam poprawił. W przypadku Gdańska oceny nie były tak przychylne, gdyż tym razem zajął on ostatnie miejsce. O 3 punkty w dół spadł Toruń, natomiast Warszawa skoczyła o 4 stopnie w górę.

Źródło: Serwis Informacji Turystycznych PAP
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij