Deficyt centrów pobytowych

Dolnośląskie samorządy nie poradziły sobie z przygotowaniem ofert dla piłkarzy, uczestników Euro 2012. O ile budowa i modernizacja kompleksów sportowych idzie zgodnie z planem, to przygotowanie luksusowych hoteli okazało się za trudne. W katalogu dla federacji piłkarskich znajdą się najwyżej trzy dolnośląskie centra pobytowe, miało ich być co najmniej sześć.

Kompleks sportowy w Sobótce przez ostatni rok zmienił się nie do poznania. Trwa budowa Orlika, jest nowe, pełno wymiarowe boisko. Ukończyliśmy budynek socjalny z szatniami, który spełnia wszystkie wymogi postawione przez UEFA - mówi Wojciech Kacperski, dyrektor OSiR-u w Sobótce. Rzeczywiście, takiego zaplecza nie trzeba będzie się wstydzić przed piłkarzami. Wszystko pachnie nowością, choć jeszcze niedawno panował tu standard z innej epoki.

Jeszcze w tym roku na stadionie ma się pojawić nowe oświetlenie, a w przyszłym do wymogów UEFA dostosowane zostanie główne boisko, które zyska nowe trybuny. Mieliśmy już kilkanaście różnych wizyt, żadna z nich nas nie wyeliminowała. Jesteśmy w ścisłej czołówce, robimy wszystko co trzeba - mówi burmistrz Sobótki Zenon Gali. Firma, która adaptuje zamek w Sobótce-Górce na pięciogwiazdkowy hotel, czeka na przyznanie dofinansowania przez Urząd Marszałkowski. Sprawa się przeciąga, ale takie problemy chciałyby mieć inne dolnośląskie gminy chcące gościć u siebie najlepszych europejskich piłkarzy.

Nie udało się zrealizować wszystkich planów, które przed kryzysem były imponujące. Rzeczywistość to zweryfikowała. Mamy naprawdę dużo obiektów, które zatrzymały się na etapie budowy lub projektu, bo banki wstrzymały finansowanie - mówi Michał Janicki, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. Euro 2012.

Oprócz Sobótki faworytami do znalezienia się w katalogu są Jelenia Góra i pałac w Wojanowie oraz Trzebieszowice z Zamkiem na Skale. I na tym może się skończyć. Zamiast sześciu obiektów z naszego regionu będą więc najwyżej trzy. Co ciekawe ich miejsce w katalogu mogą zająć centra pobytowe w Małopolsce i na Górnym Śląsku, choć w Krakowie i Chorzowie Euro nie będzie, a do Wrocławia stamtąd daleko.

Szansą dla dolnośląskich gmin jest za to fakt, że drużyny nie muszą wcale wybierać centrów pobytowych z katalogu.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum