Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
24.07.2010

Destynacje docenione przez ETHICAL TRAVELER

Destynacje docenione przez ETHICAL TRAVELER Według najnowszego raportu „Rozwój dziesięciu najbardziej etycznych krajów świata” opublikowanego przez Ethical Traveler kraje takie jak Polska, RPA czy Surinam, razem z innymi państwami, które równie mocno angażują się w zachowaniu naturalnego piękna, tworzą unikatowe zestawienie.

Belize – niewielkie państewko Ameryki Środkowej o wielkich możliwościach. Posiada ono najdłuższą rafę koralową na półkuli zachodniej. Co roku Belize odwiedzane jest przez nurków z całego świata. To także wielkie dziedzictwo Majów. Tutaj historia nie zna swojego końca.

Surinam – zapomniany i pomijany na rynku destylacji turystycznych. A szkoda, bo poszczycić się może chociażby pięknymi i tropikalnymi puszczami, dziką przyrodą i niezwykłą kulturą. Siedemnastowieczna stolica jest obowiązkowym punktem odwiedzin turystów.

Chile – rozciąga się od suchych pustyń po lodowce. Wielbiciele atrakcji sportowych pokochają to miejsce. Narty, trekking, jazda konna spływy – to tylko niektóre dyscypliny, których możesz tam spróbować.

Argentyna – kraj ozdobiony niebywałymi krajobrazami. Szczyty Andów, równiny Patagonii oraz dżungla Missiones stwarza klimat, w którym Argentyna wydaje się być krajem bez ograniczeń przyrodniczych. Pośrodku tych cudów znajduje się stolica – Buenos Aires – miasto, które tętni energią.

Litwa – to połączenie zamków, pięknych jezior i lasów. Sceneria prosto z Robin Hooda. Stolica Litwy Wilno jest jednym z najbardziej urzekających miast w Europie, między innymi ze względu na barakowy styl Starego Miasta.

Ghana – cechuje się bujną i zróżnicowaną przyrodą. Liczne parki przyrody oraz rezerwaty mają uchronić to naturalne i niczym niezniszczone piękno. Jest to również dom i raj dla wielu gatunków zwierząt. Spotkać można antylopy, małpy, lwy, słonie, rzadkie gatunki ptaków, czy motyli.

Polska – najbardziej niedoceniany kraj Europy. A szkoda, gdyż niewątpliwie ma wiele do zaoferowania jak chociażby liczne pasma górskie, wspaniałe stare miasta, parki narodowe. Jest to również kraj dynamiczny, który szybko ulega zmianom. Prawie całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej Warszawa, dzisiaj jest nowoczesną stolicą. Góry, lasy, morza, liczne jeziora, a dodatkowo średniowieczne zamki i dzikie jaskinie sprawiają, że coraz więcej i chętniej turyści odwiedzają nasz kraj.

Seszele – bo jeśli istnieje jakiś raj to tylko tam. Jest to wyspa otoczona turkusowym morzem, bogata w rzadkie gatunki roślin. To miejsce, które może stać się niezwykłą atrakcją dla obserwatorów ptaków jak również dla nurków.

Republika Południowej Afryki – tutaj widomi zapierają dech w piersiach. Zróżnicowany krajobraz: ogromne równiny, złote plaże, liczne pustynie i pasy górskie boją wszystkie inne miejsca na głowę. Niesamowita heterogeniczność kulturowa, aż 11 języków narodowych, sprawia, że RPA jest bez wątpienia krajem kosmopolitycznym.

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij