Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
31.07.2013

Do Gdańska przyjedzie ponad 100 studentów z całego świata

W dniach 4-10 sierpnia na Politechnice Gdańskiej odbędzie się 15. edycja "Szkoły Wzrostu Kryształów", w której udział weźmie około 120 słuchaczy z całego świata m.in. z USA, Kanady, Australii, Indii i niemal całej Europy.

"Szkoła Wzrostu Kryształów" jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowej Konferencji nt. Wzrostu Kryształów, która w tym roku odbędzie się w dniach 11-16 sierpnia 2013 w Warszawie (poprzednie edycje spotkania odbyły się w: Chinach 2010 oraz USA 2007).

Organizowana przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Wzrostu Kryształów "Szkoła Wzrostu Kryształów" przyciągnie do Gdańska ponad 100 uczestników konwentu z całego świata, w tym m.in. z Arabii Saudyjskiej, USA, Kanady, Australii, Indii, Chin, Japonii i oczywiście Europy. Spotkanie jest skierowane do najzdolniejszych studentów i prowadzone przez wybitnych specjalistów z dziedziny wzrostu kryształów i dziedzin pokrewnych.

Jednym z organizatorów spotkania jest prof. dr hab. inż. Wojciech Sadowski z Politechniki Gdańskiej, nominowany w tym rok przez Gdańsk Convention Bureau/GOT do tytułu Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich (więcej informacji o Programie można znaleźć pod linkiem: www.gdanskconvention.pl).

Szczegółowy Program "Szkoły Wzrostu Kryształów" jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia pod linkiem: http://science24.com/event/isscg15/


***
O GDANSK CONVENTION BUREAU:
Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów. Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij