Dziś obchodzimy Global Meetings Industry Day - hasło przewodnie „Meet Safe”

Dziś obchodzimy Global Meetings Industry Day - hasło przewodnie „Meet Safe”

Dzisiaj wszyscy przedstawiciele przemysłu spotkań na całym świecie obchodzą swoje święto - Global Meetings Industry Day. Święto to odbywa się co roku, w wybrany kwietniowy dzień. To dobra okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji, debat i podzielenia się wskazówkami. 

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Meet Safe”. Dlaczego? Chyba nikomu nie trzeba już dziś tłumaczyć. Bezpieczeństwo to znacząca kwestia nie tylko dla branży MICE, ale dla wszystkich gałęzi przemysłu. Branża MICE jednak właśnie przez dbanie o bezpieczeństwo uczestników spotkań tak mocno ucierpiała na przestrzeni ostatniego roku. Stacjonarne spotkania praktycznie nie są możliwe, a rynek spotkań przeniósł się do świata ONLINE.

Co roku eksperci i praktycy biorą udział w organizowanych z tej okazji spotkaniach, których celem jest pokazanie jedności i wpływu, jaki branża MICE ma na gospodarkę i społeczeństwo. W tym roku tematy będą krążyć przy organizacji "bezpiecznych spotkań".

Dla nas, jako obiektu organizującego wiele międzynarodowych spotkań, zapewnienie bezpieczeństwa ich uczestnikom jest priorytetem. Dlatego też zaraz po wybuchu pandemii zadbaliśmy o to, by dostosować obiekt do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i rządowych rozporządzeń. Nie poprzestaliśmy jednak na tym i już w kwietniu, jako członkowie biznesowej inicjatywy KRAKÓW NETWORK zrzeszającej ponad 500 lokalnych przedstawicieli branży spotkań, zainicjowaliśmy cykl edukacyjnych webinarów dla branży, które szeroko omawiały kwestie bezpieczeństwa wydarzeń i promowały wydarzenia hybrydowe – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF. 

Informowaliśmy 2 tygodnie temu o powstaniu tzw. Protokołu KRAKÓW NETWORK, który zawiera rekomendacje dostosowane do nowej postpandemicznej rzeczywistości, obejmujące tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych, wprowadzenie cyfrowej kultury organizacyjnej i promowanie wydarzeń hybrydowych jako najbezpieczniejszego modelu organizacji eventów. 

Ogłoszony pod koniec marca Protokół KRAKÓW NETWORK to nasze kolejne działanie na rzecz branży od momentu wybuchu pandemii. Cieszymy się, że ten dokument, tak, jak i poprzednie podjęte przez członków KRAKÓW NETWORK działania, został tak pozytywnie przyjęty przez środowisko – komentuje Weronika Wirtel, koordynatorka Protokołu KRAKÓW NETWORK i starsza specjalistka ds. sprzedaży i marketingu ICE Kraków. 

Oprócz protokołu przygotowanego przez członków biznesowego gremium KRAKÓW NETWORK, powstał również dokument „Bezpieczeństwo eventów po pandemii”, który jest zbiorem wytycznych i dobrych praktyk dotyczących organizacji wydarzeń w taki sposób, aby były one jak najbardziej bezpieczne dla uczestników i ich organizatorów. 

Oba te dokumenty mają pomóc w pracy przedstawicielom branży MICE. Mają wspierać branżę i dbać, by organizowane spotkania były bezpieczne zarówno dla organizatorów, jak i uczestników.  Oba są bardzo potrzebne. 

A my chcielibyśmy przy okazji Global Meetings Industry Day życzyć przedstawicielom przemysłu spotkań wszystkiego dobrego z okazji ich święta. Wytrwałości, cierpliwości i wiary, że będzie lepiej!

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz