Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
24.11.2021

Ekocertyfikaty i program Positive Impact Events 2021. Zadbajmy o nasze środowisko.

Ekocertyfikaty i program Positive Impact Events 2021. Zadbajmy o nasze środowisko.

Stowarzyszenie Branży Eventowej zostało ambasadorem projektu Positive Impact Events 2021 i znalazło się w profilu Positive Impact Ambassador Hub. 

Co to oznacza?

SBE, którego misją jest wprowadzanie nowych trendów i edukowanie branży eventowej, od teraz namawia również swoich członków do dołączenia do programu Positive Impact Events 2021, którego celem jest edukowanie organizatorów wydarzeń, by swoje eventy robili bardziej w duchu eko. Program ma również na celu dostosowania biznesu do bycia w pełni eko w skali lat 2030, 2040, 2050 pod kątem strategii biznesowej, mierzalności korzyści na rzecz ochrony środowiska, zmniejszenia emisji szkodliwych substancji czy promocji narzędzi oraz metod chroniących środowisko. 


Program dla pierwszych 1500 małych i średnich biznesów program jest darmowy.

Siła przemysłu wydarzeń została zauważona podczas Szczytu COP26 w Glasgow. Od tego miesiąca, czyli od listopada w  strategię globalnych zmian na rzecz ochrony środowiska została wpisana właśnie branża eventowa. Niemal natychmiast w Wielkiej Brytanii wprowadzono program „Road to COP26. Event Sector Transformation”, który został zainicjowany przez Race to Zero, United Nations Climate Change Secretariat, Positive Impact, SME Climate Hub.


W Polsce Stowarzyszenie Branży Eventowej dodatkowo będzie wydawać tzw. ekocertyfikaty dla wydarzeń, produktów i usług. Jest to pierwszy taki certyfikat w Polsce. Zielony znak jakości ma symbolizować, że dane działania odbywają się z poszanowaniem środowiska. 

Zasady przyznawania takich ekocertyfikatów opracowane zostały przez SBE i Europejskie Centrum Jakości i Promocji. 


Zielone eventy to przyszłość i bardzo się z tego cieszymy. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami sprawimy, że nasze środowisko będzie nam dłużej służyć.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij