Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
29.09.2009

Ekologiczny trend na Mazurach

Przykładem dla nowych hoteli, które pragną współistnieć z naturą stał się Młyn Klekotki Resort & Spa znajdujący się w prawie dziewiczej części Mazur.

Hotel inwestuje w nowoczesną technologię, która ma zapewnić jak najmniejsza ingerencję w otaczającą Młyn naturę. Obiekt wprowadził rozwiązania, które zapewniają mniejsze zużycie wody, biologiczna oczyszczalnia wpływa na czystaść sąsiadującego jeziora, a karty zbliżeniowe uruchamiające dopływ energii pomagają oszczędzać prąd.

Hotel Młyn Klekotki Resort & Spa powstał w zaadaptowany XVII wiecznym majątku młyńskim. Renowację obiektu również przeprowadzano biorąc pod uwagę bliskość przyrody. Do remontu użyto ekologicznych surowców takich jak drewno i cegła. Dachówki pochodzą z likwidowanych budynków z okolicy, a gabinety spa mieszczą się w przystosowanej starej stodole sprowadzonej z pobliskiej wsi.

Młyn Klekotki zaprasza do restauracji, w której propaguje tzw. „slow food”, czyli zdrową i nieprzetworzoną żywność. Odpoczynek zapewnią chwile w spa, jak również liczne atrakcje oferowane przez sam hotel jak i te znajdujące się okolice. Konferencje w Młynie to prawdziwa przyjemność pracy.

Źródło: Hotelarz
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij