Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
27.06.2017

EXPO Kraków świętuje swoje trzecie urodziny

EXPO Kraków świętuje swoje trzecie urodziny

Maj dla Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków minął pod znakiem obchodów rocznicy funkcjonowania budynku. Centrum obchodziło swoje trzecie urodziny i z tej okazji oprócz świętowania, przyszedł również czas na podsumowanie dotychczasowej działalności. Liczba trzy w wielu kulturach symbolizuje harmonię, rozwój i siłę. To liczba magiczna. Funkcjonowanie EXPO Kraków można podzielić na trzy etapy.

Zawsze zaczyna się od młodości

Lokalizacja budynku przy ulicy Galicyjskiej nie jest przypadkowe. Nazwa nawiązuje do XIX-wiecznej tradycji organizacji wystaw powszechnych w Galicji, którą podtrzymuje firma Targi w Krakowie. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków pozwoliło na dodatkowe możliwości aranżacyjne i zainaugurowało świeże perspektywy rozwoju. Nowa siedziba firmy zaprojektowana została na bazie wieloletnich doświadczeń w branży.

Dojrzałość

Od trzech lat sukcesywnie rozbudowywane są rozmaite wydarzenia cykliczne. Odbywają sie tu znane w kraju targi, które organizowane były jeszcze w starej siedzibie, m.in. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®, Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT EXPO® czy legendarne już Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Otwarcie EXPO Kraków pozwoliło na przyjęcie dużo większej liczby wystawców i zwiedzających.

Starość? Skądże! Druga młodość

Co chwilę przybywa coraz więcej wydarzeń organizowanych na terenie EXPO Kraków. Sezon 2016/17 został zwieńczony przez trzy najbardziej kolorowe imprezy w EXPO Kraków: festiwal kultury japońskiej Magnificon EXPO, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu Tattoofest oraz Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków JUBINALE. Maj i czerwiec należał do muzyki i tatuaży, ponieważ hale tętniły życiem, przeobrażając się kolejno w sale koncertowe, studia tatuażu i powierzchnie targowe.

Centrum rozwija się z dnia na dzień i końca tego rozwoju nie widać, dlatego w żadnym przypadku nie można mówić o starości centrum czy o spadku jego popularności.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij