Best Western Plus Kraków Old Town
Szybkie wyszukiwanie
7.12.2015

Finał Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

Finał Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

28 listopada zakończyły się 23. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw.  W Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska zaprezentowało się prawie 450 wystawców z 47 krajów. Krajem partnerskim tegorocznej edycji była Palestyna.

Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbyło się z udziałem ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, który mówił między innymi o zapewnieniu odpowiedniej ochrony klientom biur podróży oraz o powołaniu w tym celu funduszu gwarancyjnego. Na uroczystości otwarcia obecni byli także przedstawiciele rządu, parlamentu oraz placówek dyplomatycznych.

Podczas targów miały miejsce konferencje prasowe z udziałem przedstawicieli Palestyny, Dominikany, Maroka, Algierii, Japonii, Białorusi oraz Rumunii. Odbyły się także liczne spotkania branżowe i prezentacje, podczas których reprezentanci krajów zachęcali zwiedzających swoją ofertą turystyczną.

Tegoroczna edycja TT Warsaw obfitowała w znane osobistości świata turystyki. Podróżnik Roku 2015 Aleksander Doba, który jako pierwszy w historii przepłynął kajakiem ocean atlantycki, opowiadał o swoich przygodach i doświadczeniach związanych z tym niecodziennym wyczynem. Mówił także o organizacji egzotycznej wyprawy z małym dzieckiem, o podróży z psem, a także o wyprawach dookoła świata.

Rula Ma'ayah, minister turystyki i starożytności Palestyny, zachęcała zwiedzających do odwiedzenia jej kraju. Zapewniała przy tym, że mimo ostatnich napięć, każdy turysta może i powinien czuć się bezpieczny. Minister podkreślała także, że Palestyńczycy będą dążyć do niepodległości kraju, ale tylko i wyłącznie za pomocą pokojowych rozwiązań.

Podczas uroczystej gali, która miała miejsce wieczorem pierwszego dnia targów, przyznano nagrody i wyróżnienia dla najbardziej oryginalne i profesjonalne stoiska targowe. Pierwsze miejsce przyznano Palestynie, a statuetkę "Homo Turisticus" z rąk organizatora targów odebrała minister Rula Ma'ayah. Drugie miejsce przypadło Japonii, a trzecie Gruzji.

Finał 23. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw odbył się w warszawskim klubie Mirage. Podczas uroczystego Wieczoru Egipskiego zorganizowanego dla kilkuset osób, można było skosztować autentycznych egipskich potraw, oglądać prawdziwy taniec brzucha, a także podziwiać pokaz wirujacego derwisza.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: news@mojekonferencje.pl