Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
7.12.2015

Finał Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

Finał Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw

28 listopada zakończyły się 23. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw.  W Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska zaprezentowało się prawie 450 wystawców z 47 krajów. Krajem partnerskim tegorocznej edycji była Palestyna.

Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbyło się z udziałem ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, który mówił między innymi o zapewnieniu odpowiedniej ochrony klientom biur podróży oraz o powołaniu w tym celu funduszu gwarancyjnego. Na uroczystości otwarcia obecni byli także przedstawiciele rządu, parlamentu oraz placówek dyplomatycznych.

Podczas targów miały miejsce konferencje prasowe z udziałem przedstawicieli Palestyny, Dominikany, Maroka, Algierii, Japonii, Białorusi oraz Rumunii. Odbyły się także liczne spotkania branżowe i prezentacje, podczas których reprezentanci krajów zachęcali zwiedzających swoją ofertą turystyczną.

Tegoroczna edycja TT Warsaw obfitowała w znane osobistości świata turystyki. Podróżnik Roku 2015 Aleksander Doba, który jako pierwszy w historii przepłynął kajakiem ocean atlantycki, opowiadał o swoich przygodach i doświadczeniach związanych z tym niecodziennym wyczynem. Mówił także o organizacji egzotycznej wyprawy z małym dzieckiem, o podróży z psem, a także o wyprawach dookoła świata.

Rula Ma'ayah, minister turystyki i starożytności Palestyny, zachęcała zwiedzających do odwiedzenia jej kraju. Zapewniała przy tym, że mimo ostatnich napięć, każdy turysta może i powinien czuć się bezpieczny. Minister podkreślała także, że Palestyńczycy będą dążyć do niepodległości kraju, ale tylko i wyłącznie za pomocą pokojowych rozwiązań.

Podczas uroczystej gali, która miała miejsce wieczorem pierwszego dnia targów, przyznano nagrody i wyróżnienia dla najbardziej oryginalne i profesjonalne stoiska targowe. Pierwsze miejsce przyznano Palestynie, a statuetkę "Homo Turisticus" z rąk organizatora targów odebrała minister Rula Ma'ayah. Drugie miejsce przypadło Japonii, a trzecie Gruzji.

Finał 23. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw odbył się w warszawskim klubie Mirage. Podczas uroczystego Wieczoru Egipskiego zorganizowanego dla kilkuset osób, można było skosztować autentycznych egipskich potraw, oglądać prawdziwy taniec brzucha, a także podziwiać pokaz wirujacego derwisza.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij