Gdańsk uczy nowych technologii

O nowych trendach w turystyce i nie tylko, social mediach i aplikacjach mobilnych rozmawiali uczestnicy szkolenia "Technology Powered Breakfast" zorganizowanego w ramach "Trójmiejskiej Akademii Organizatora Spotkań Biznesowych".

Na zaproszenie Gdańsk Convention Bureau/GOT do Gdańska przyjechało trzech zagranicznych prelegentów - specjalistów w dziedzinie wykorzystania nowych technologii w branży eventowej i turystycznej. Adi Ben Nesher (Event Skills), Shuli Golovinsky (Newtonstrand) oraz Carsten Pleiser (Etouches) podzieli się z uczestnikami szkolenia swoimi doświadczeniami z kilkunastoletniej pracy z firmami eventowymi, organizatorami targów i obiektami konferencyjnymi.

Dla 40 uczestników spotkania, głównie z Gdańska, była to znakomita okazja, aby zdobyć wiedzę z zakresu nowych narzędzi technologicznych i organizacji eventów, ale również nawiązać nowe kontakty i być może - zaplanować wspólne projekty.

Nie bójmy się nowych technologii
Na pytanie jednego z prelegentów, jakie bariery stoją w Polsce przed wykorzystywaniem nowych technologii padła odpowiedź "Trzeba przede wszystkim zmienić naszą mentalność. Często opór wynika nie z ograniczonego budżetu, ale z braku przekonania, że wykorzystanie możliwości jakie dają nam nowe technologie może rzeczywiście wzbogacić event i sprawić, że jego uczestnicy silnie się w niego zaangażują".

Jak zwrócił uwagę gość spotkania Adi Ben Nesher zdecydowana większość uczestników spotkań bardziej niż zdobycia wiedzy (dostępnej w Internecie) oczekuje możliwości networkingu, a nowe technologie (np. grywalizacja z wykorzystaniem QR kodów i tzw. rozszerzonej rzeczywistości) spełniają takie oczekiwania.

FOMO vs JOMO
Zdziwienie, zaskoczenie, momentami nawet przerażenie na twarzach uczestników podczas oglądania filmików prezentujących najnowsze rozwiązania technologiczne. Wirtualne soczewki kontaktowe wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość, tzw. "double" urządzenie umożliwiające zwiedzanie miejsc bez konieczności wychodzenia z domu.

Z jednej strony takie i podobne rozwiązania otwierają przed nami szereg możliwości - pozwalają doświadczyć zupełnie nowych wrażeń, dają możliwości wyjścia ze swoim obiektem (hotelem/centrum konferencyjnym) do większego audytorium, sprawiają, że miejsca nawet odległe o tysiące kilometrów są na wyciągnięcie ręki.

Z drugiej strony rodzi się pytanie, czy nie staniemy się uwięzionymi w swoich domach i biurach niewolnikami nowych technologii. Czy wkrótce wszyscy będziemy geekami? A może narastać będzie odwrotny trend, o którym w swoim raporcie pisała Natalia Hatalska, uciekania od nowych technologii i buntu przeciwko nim?

O czym jeszcze dyskutowali uczestnicy spotkania? Między innymi o różnicach pomiędzy mobile Web (stronach internetowych "skrojonych" na smartphony) a native apps (aplikacjami mobilnymi dostępnymi na różne systemy operacyjne), dających duże możliwości spotkaniach hybrydowych i wielu innych tematach.

Im lepiej wyedukowana i bardziej otwarta na nowe rozwiązania będzie lokalna branża eventowa i turystyczna tym większa szansa na to, że Gdańsk stanie się technologiczną stolicą Polski przyciągając liczne eventy. Gdańsk Convention Bureau / GOT będzie wspierał wszelkie działania w tym kierunku.

Patronami wydarzenia były: gdansk.pl, meetingplanner.pl, MICE Poland oraz MPI Poland Club.


INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 4-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - Blue Mountain Resort z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Blue Mountain Resort to więcej niż tylko kompleks apartamentowy. To miejsce, gdzie marzenia o idealnym wydarzeniu stają się rzeczywistością. Przekonaj się sam i dołącz do grona zadowolonych gości już dziś!

Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!
Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!

33 sale konferencyjne, wygodne zaplecze noclegowe oraz bogata oferta atrakcji sprzyjających relaksowi - to tylko namiastka tego, co oferuje Hotel NARVIL Conference & Spa! Dowiedz się, dlaczego warto w nim zorganizować konferencje i szkolenia.

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!

Zamek Topacz to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością, oferując szeroki wachlarz usług i atrakcji. Jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnorodnych wydarzeń, a także na wypoczynek w komfortowych warunkach.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz