Gdańsk wyróżnia turystykę biznesową!

GTT 2012 - Gdańskie Targi Turystyczne to nawiększe spotkanie branży u progu sezonu turystycznego. Pomorski event należy i od lat utrzymuje się w pierwszej trójce najlepszych targów turystycznych w Polsce!

Rokrocznie GTT przyciąga ponad 10 tysięcy odwiedzających z kraju i zagranicy, zapewniając ponad 300 wystawców z Polski i zagranicy, a wśród nich: narodowe i regionalne organizacje promocji turystycznej, touroperatorzy, biura podróży, agencje turystyczne, baza turystyczna oraz przewoźnicy. Gospodarze nie zapominają także o dodatkowych atrakcjach dla publiczności jak: festyny, konkursy, kuchnie regionalne, pokazy, a także konkursy z nagrodami: Konkurs o Medal Mercurius Gedanensis oraz Najlepsza Promocja Turystyki 2011.

Wśród tegorocznych laureatów znajduje się Gdańska Organizacja Turystyczna, która otrzymała nagrodę za mobilną aplikację turystyczną "Gdansk4u mobile" (I miejsce, Innowacyjne rozwiązanie w turystyce) oraz nagrodę za Bitwę Morską - Oblężenia Twierdzy Wisłoujście (I miejsce, Impreza turystyczna). W konkursie szczególną uwagę zwrócono na najmłodszą komórkę GOT, tj. GCB - Gdańsk Convention Bureau, specjalizujące się w promocji stricte turystyki biznesowej: konferencji, kongresów. Gdańsk Convention Bureau otrzymało główną nagrodę, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kategorii Wydarzenie Roku 2011 - za kilkuletnią pracę nad pozyskaniem dla Gdańska Konferencji ICCA Research, Sales & Marketing Programme, Gdańsk 2011.

-Nagroda ta to nie tylko ogromne wyróżnienie dla pracy całego zespołu GCB, ale również zrozumienie dla strategicznej roli turystyki biznesowej w wywieraniu wpływu na rozwój miast i regionów - mówi Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau. - Konferencja ICCA RSMP należy do najbardziej prestiżowych spotkań w branży kongresowej. Pozyskanie jej było dużym wyzwaniem. Za pierwszym razem przegraliśmy z Wilnem. Przy okazji kolejnego konkursu stworzyliśmy lepszą ofertę destynacji, pokonując tym samym wiele miast europejskich. Dziękujemy za wyróżnienie i zachęcamy pomorskie firmy do współpracy z GCB - dodaje Anna Górska.

II miejsce w tej kategorii zajęło Miasto Gdynia za organizację Zlotu Największych Żaglowców Świata - The Culture 2011 Tall Ships Regatta, a III miejsce Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Pomorskiego i Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Miasto Sopot oraz Stowarzyszenie Turystyczne Sopot za organizację 4. Forum Turystyki Państw Rejonu Morza Bałtyckiego w Sopocie.

To jednak nie koniec wyróżnień dla Gdańsk Convention Bureau. GCB otrzymało także nagrodę, zajmując II miejsce w kategorii Publikacja Naukowa za "Raport statystyczny 2011: Promocja turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza - Pomorski rynek spotkań i perspektywy jego rozwoju". Publikacja powstała we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim oraz pomorskimi obiektami konferencyjnymi.

O GDANSK CONVENTION BUREAU: Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów. Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA - największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie. Obecnie, jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Gdańsk Convention Bureau (GCB) jest kampania promocyjna "Promocja turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza". Projekt ten współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WP).

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!
Hotel 4-gwiazdkowy w Serocku - Hotel NARVIL Conference & Spa, mający w ofercie nowoczesne sale konferencyjne!

33 sale konferencyjne, wygodne zaplecze noclegowe oraz bogata oferta atrakcji sprzyjających relaksowi - to tylko namiastka tego, co oferuje Hotel NARVIL Conference & Spa! Dowiedz się, dlaczego warto w nim zorganizować konferencje i szkolenia.

Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!
Hotel 4-gwiazdkowy w Łodzi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi - DoubleTree by Hilton Łódź!

DoubleTree by Hilton Łódź to miejsce, które łączy nowoczesność z elegancją, oferując najwyższy standard usług i niezrównane możliwości organizacyjne. Dzięki swojej lokalizacji, wszechstronnej ofercie konferencyjnej i luksusowym udogodnieniom, jest to idealne miejsce na każdy rodzaj wydarzenia, od dużych kongresów i bankietów po kameralne spotkania biznesowe.

Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy w Warszawie - Focus Hotel Premium Warszawa z nowoczesnym zapleczem konferencyjnym!

Focus Hotel Premium to nie tylko miejsce, gdzie można wygodnie przenocować, ale także idealne miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Przestronne wnętrza, nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że każdy event staje się wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!
Hotel 4-gwiazdkowy na Dolnym Śląsku - Hotel Zamek Topacz, zachwycający elegancją i zapleczem konferencyjnym!

Zamek Topacz to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością, oferując szeroki wachlarz usług i atrakcji. Jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnorodnych wydarzeń, a także na wypoczynek w komfortowych warunkach.

Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!
Nowy obiekt na konferencję w Nałęczowie! Poznaj Arche Nałęczów - "Sanatorium Milicyjne", który otwiera się w lipcu!

Arche Nałęczów to miejsce, które oferuje nie tylko doskonałe warunki do organizacji wydarzeń, ale także niezapomniane wrażenia z pobytu. To miejsce z duszą i sercem, gdzie historia splata się z nowoczesnością, tworząc idealne warunki do pracy, relaksu i zabawy.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz