Gdańsk zwycięzcą portugalskiego festiwalu ART & TUR

Film promocyjny Gdańsk Convention Bureau "Gdansk & Region 4 in 1" otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na Art & Tur - Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych w Portugalii. Film prezentuje województwo pomorskie, jako atrakcyjną destynację dla turystyki biznesowej z unikalną ofertą odwołującą się do wyróżników: bursztynu, morza, zamków gotyckich i Solidarności. Film jest zrealizowany w wersji dłuższej, złożonej z czterech tematycznych części oraz oddzielnych, minutowych spotów dla każdego produktu.

Złoty Kogut za Najlepszy Scenariusz dla filmu z Gdańska to jedna z głównych nagród filmowego konkursu. Nagrodę w imieniu GCB odebrała reżyserka i autorka scenariusza, Alicja Kosicka z Inspiros Consultig Group. Filmy oceniało międzynarodowe jury z Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemiec i Polski złożone z ekspertów z różnych dziedzin: kina, dziennikarstwa, telewizji, turystyki i marketingu w tym między innymi: Juan Francisco Rivero, Fernando Santos, Fernando Faria Paulino, Michael Schoen, Eduardo Pinto, Ewa Kotus.

"Wiele miast na świecie szuka filarów, na których może oprzeć swoje działania marketingowe. My jesteśmy o krok dalej. Promujemy Gdańsk i Region poprzez cztery produkty turystyki biznesowej: bursztyn, morze, zamki gotyckie i Solidarność. Na ich podstawie powstał również film promocyjny" - mówi Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Gdańsk Convention Bureau.

"Jestem dumna z nagrody. To nie lada sukces i cieszę się, że nasze wysiłki znajdują uznanie na arenie międzynarodowej."

Filmy obejrzeć można na oficjalnym kanale Youtube Gdańsk Convention Bureau http://www.youtube.com/user/GdanskRegionCVB/featured

Festiwal w portugalskim mieście Barcelos odbył się po raz piąty. Miejscowość znajdująca się 60 kilometrów od Porto słynie z kogutów (Gallo de Barcelos). Legenda o kogucie związana z pielgrzymem wędrującym do Santiago de Compostella jest popularna nie tylko w Barcelos. W całym kraju można znaleźć mnóstwo pamiątek z kogutem. W festiwalowym miasteczku znajduje się 25 pomników kogutów a także setki souvenirów zwiazanych z symbolem miasta i kraju. Tradycją jest, że laureaci festiwalu otrzymują statuetki kogutów, w zależności od kategorii różnej wielkości i w różnej kolorystyce. Te oryginalne nagrody, zwane również Turystycznymi Oscarami, są wykonane przez lokalnych twórców. "Filmy są ważnym narzędziem w marketingu terytorialnym Rewolucja cyfrowa i rozwój nowych technologii stawiają nowe wyzwania w promocji krajów, regionów i miast. Dużo podróżuję i nigdze nie wyjeżdzam bez kamery." - mówi Alicja Kosicka, autorka scenariusza zwycięskiego filmu. "Obecnie relizuje kolejne projekty turystyczne. W najbliższym czasie planuję relizację etiudy dokumentalnej o mojej mamie."

Film z wręczenia nagród podczas ART & TUR 2012 w Barcelos http://youtu.be/qS9l6Tz1OiU Grand Prix festiwalu ART & TUR 2012 otrzymał film Soulfood Serbia.W kilku kategoriach również inne polskie produkcje otrzymały nagrody: Wildlife in the Heart of Europe (1. miejsce w kategorii ekologia), Poland - Feel Invited (2. miejsce w kategorii turystyka aktywna i sport) oraz Toruń - Miasto Festiwali (2. miejsce w kategorii wydarzenia, targi i kongresy).

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum