Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
30.11.2010

Hotel Etap w Warszawie bazą akcji Marka Kamińskiego nad Wisłą

W niedzielę 28 listopada w ramach happeningu „Jaka ma być Twoja Wisła?” Marek Kamiński w 3 godziny przepłynął wpław 10 km rzeką i dotarł do brzegu na wysokości Cypla Czerniakowskiego. Po krótkim spotkaniu z Warszawiakami udał się do hotelu Etap Warszawa Centrum, który znajduje się nad Wisłą, by tam zregenerować się po tym imponującym wyczynie.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, zimna, śniegu i lodowatej wody Marek Kamiński zrealizował swoje plany – przepłyną w zimie Wisłę wpław, by pokazać mieszkańcom Warszawy, jak piękna, niezależnie od pory roku, i jak ważna jest rzeka w życiu miasta. - Zdecydowałem się na przepłynięcie Wisły wpław, ponieważ zależy mi na rozpoczęciu społecznego dialogu dotyczącego przyszłości Wisły. Chciałbym, aby Polacy przypomnieli sobie o niej i zaczęli korzystać z możliwości jakie ona daje - uzasadnia swoją akcję Marek Kamiński. - Nie było łatwo. Pogoda nie dopisała, ale udało się! Ludzie przyszli nad Wisłę - stwierdził podróżnik po wyjściu z wody w rozmowie z uczestnikami spotkania nad rzeką. Następnie udał się do hotelu Etap Warszawa Centrum, gdzie po tym ryzykownym wyczynie mógł się ogrzać i wypocząć.

Fundacja Marka Kamińskiego wybrała jako bazę akcji hotel Etap Warszawa Centrum, położony tuż obok bulwarów nadwiślańskich. Specjalnie dla zmęczonego, ale zadowolonego ze swojego "wiślanego" sukcesu Marka Kamińskiego przygotowano pokój, do którego dotarł po wyjściu na brzeg. - Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Marka Kamińskiego w jego spektakularnych i szlachetnych działaniach. Nasz hotel znajduje się najbliżej zaplanowanej mety i jest jedynym takim obiektem położnym nad Wisłą w Warszawie. Wielkiemu podróżnikowi zapewniliśmy wygodny pokój oraz gorącą kąpiel. Nasz hotel stał się w tę mroźną niedzielę dla Pana Kamińskiego ciepłą i bezpieczną przystanią – potwierdza Michał Całka, Dyrektor Etap Warszawa Centrum.

Cel akcji "Jaka ma być Twoja Wisła?" został osiągnięty. Organizatorzy pokazali, że nawet w zimowych warunkach brzeg Wisły jest dobrym i pieknym miejscem dla rekreacji. W czasie spotkania z Warszawiakami przedstawiono plany rewitalizacji bulwarów wiślanych oraz pokazano jak można zagospodarować rzekę w przestrzeni miejskiej. Ta akcja to również zachęcenie do rozmowy na temat przyszłości "kraju nad Wisłą". Happening jest elementem długofalowego projektu społeczno-edukacyjnego Fundacji Marka Kamińskiego "Szlak Wisły" i towarzyszy konferencji "Wisła XXI wiek - Szanse i zagrożenia 2010-2015", która odbywa się w dniach 29-30 listopada 2010 r. w Warszawie.

Etap Warszawa Centrum, jako jedyny hotel zlokalizowany w centrum miasta nad samą Wisłą, angażuje się w akcje promujące rozwój stolicy w kierunku rzeki. Co roku w Dzień Ziemi personel oraz goście sprzątają plażę nad Wisłą, która znajduje się zaledwie 5 minut od hotelu. Wisła ma wielki potencjał – należy go tylko wykorzystać dla dobra mieszkańców Warszawy i turystów.

***

Etap to hotele ekonomiczne działające przede wszystkim w Europie. Zapewniają najlepsze w tej klasy obiektach – wygodne i przyjemnie zaaranżowane pokoje: jedno-, dwu, lub trzyosobowe z łazienką i całodobowym dostępem. Serwują śniadania w formie bufetu i gwarantują przekąski dostępne całą dobę. Są zlokalizowane w pobliżu głównych dróg i lotnisk, a także coraz częściej w samych miastach. Konkurencyjne ceny, optymalne położenie oraz sprawdzony standard usług to atuty hoteli Etap. Sieć kontynuuje międzynarodową ekspansję. Funkcjonuje już 400 hoteli w dziesięciu krajach Europy, w tym 8 w Polsce.

Marka Etap należy do sieci Accor. W Polsce hotelami Etap zarządza Grupa Hotelowa Orbis, której Accor jest partnerem strategicznym.

INFORMACJA PRASOWA
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij