Hotel Polan w Zielonej Górze zostanie zamknięty

Tegoroczne wakacje dla 17 pracowników hotelu Polan są smutne. Wiedzą bowiem, że to ostatnie lato z Orbisem. Wielu z nich związanych jest z tym obiektem przez całe swoje zawodowe życie. Dyrektor Grażyna Sroczyńska przed 32 laty rozpoczęła tu pracę jako recepcjonistka, potem została kierownikiem, a od 11 lat zarządza hotelem. Pamięta czasy, kiedy tylko w tym miejscu, w mieście można było wymienić walutę, a ceny były inne dla Polaków, mieszkańców krajów socjalistycznych i inne dla kapitalistycznych.

Jednak Orbis - z powodów ekonomicznych - postanowił zamknąć Polan. Ostatni gość będzie tu więc nocował z 14 na 15 października. Jak tłumaczy Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu, hotel przynosił od dłuższego czasu straty. Wpływ na to miało spowolnienie gospodarcze, jak i ograniczony popyt rynku lokalnego. Orbis koncentruje się teraz na rozwoju sieci hoteli ekonomicznych pod markami Ibis i Etap (liczy obecnie 18 obiektów). Nie opłaca się jednak ,,przerobienie” Polanu na tego typu placówkę.

Jako że Orbis nie ma w okolicy drugiego oddziału, umowy z pracownikami zostaną rozwiązane. Katarzyna Gronek z biura prasowego Orbisu dodaje, że mogą oni liczyć na świadczenia, regulowane przez kodeks pracy oraz wsparcie w postaci szkoleń i indywidualnych konsultacji, by łatwiej im było znaleźć nowe zatrudnienie. Jaka przyszłość czeka Polan? To wszystko zależy od kupca, który stanie się właścicielem obiektu wraz z dwuhektarową działką.Trochę szkoda, bo przecież Polan to kawałek historii tego miasta. Warto teraz chociaż ocalić go na zdjęciach i we wspomnieniach.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz