Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
17.08.2012

Hotel w byłym komisariacie

Nietypowe miejsce na nowy hotel wybrał inwestor z Lipna. Nowy toruński hotel ma powstać w byłej siedzibie policji. Według wstępnych ustaleń inwestycja pochłonie 10 mln zł.

Była siedziba toruńskiej policji została kupiona przez przedsiębiorcę, który w budynku chce otworzyć hotel i restaurację. Budynek o którym mowa to kamienica z przełomu XIX i XX wieku mieszcząca się na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Od 2004 roku, kiedy to budynek przestał pełnić funkcję komendy policji, stał on pusty. Nowy właściciel nabył go w przetargu za kwotę 2,2 mln złotych.

Mariusz Chojnacki, nowy właściciel budynku, deklaruje, że w planach ma otwarcie nawet dwóch hoteli – jednego turystycznego z niższymi cenami, drugiego o wyższym standardzie. Dodatkowo na parterze ma powstać restauracja.

Pierwsze prace remontowe mają rozpocząć się już w październiku. Planowane jest stworzenie łącznie 100 pokoi. Przebudowa budynku musi być skonsultowana z konserwatorem zabytków, gdyż budynek jest wpisany do rejestru zabytków.
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij