Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
30.04.2010

Hotel wart 40 mln złotych

Wiadomo jedynie, że w miejsce Starego Browaru przy ul. Browarnej powstanie luksusowy hotel o bardzo wysokim standardzie. Obiekt ma posiadać co najmniej 100 pokoi.

Spółka Solaris wstępnie szacuje, że za całe przedsięwzięcie włoży około 40 mln zł. Trzeba zaznaczyć, że firma będzie prowadzić hotel na zasadzie franczyzy. By sprostać wysokim wymaganiom sieci Hilton należy dodatkowo kupić od miasta przyległą do Starego Browaru kamienicę, którą gmina wystawiła na sprzedaż. Koszt kamienicy to 3,5 mln zł.

Przebudowa zabytkowych budynków może ruszyć jeszcze w tej połowie roku, gdy tylko Solaris podpisze właściwą umowę z amerykańską siecią.

Hilton Garden ma pojawić się również w Bydgoszczy. Polscy przedstawiciele firmy nie chcą zdradzać planów i wskazać, gdzie taki obiekt mógłby powstać. To niewątpliwie nowy rozdział w działalności sieci w Polsce. W 2008 roku w rankingu magazynu Forbes sieć znalazła się w czołówce największych kompanii świata.

Źródło: e-hotelarz.pl
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij