Hotel wyższy od gór

W Karpaczu trwa budowa hotelu "Gołębiewski". Okazuje się, że obiekt powstaje niezgodnie z przepisami, a jego obecny kształt nie odpowiada założeniom planów.

Oddaniu hotelu do użytku sprzeciwiają się miłośnicy Śnieżki i krajobrazu Karpacza. Twierdzą, że ogromna bryła hotelu przysłania otaczające go wzgórza. Złośliwi nazywają go "Gargamelem" lub "Makabryłą". Dodatkowo hotel powstaje niezgodnie z przepisami i z planami budowy. Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej doniosło o nieprawidłowościach do inspektora nadzoru budowlanego.

Z tymi tezami zgadza się konserwator zabytków i nadzór budowlany. Budynek rozrastał się podczas budowy. Zgodnie z planami inwestycja miała mieć 116 tys. m kw., 28 metrów wysokości, natomiast obecnie powierzchnia rozrosła się, a wysokość wyniosła aż 42 metry.

Z inwestycji wydają się być zadowoleni samorządowcy, dla których miarą jest napływ pieniędzy do miejskiej kasy. Nowy hotel zapewni także miejsca pracy i większy ruch turystyczny. W hotelu ma się mieścić 880 pokoi, 32 sale konferencyjne i centrum spa.

Z końcem lipca do ministra kultury wpłynął wniosek od burmistrza Karpacza z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Jego decyzja to jedyny ratunek dla właściciela hotelu, gdyż tylko minister kultury może uchylić postanowienie konserwatora zabytków, który nie wyraża zgody na oddanie hotelu do użytku.

Gołębiewski zapewnia, że będzie odwoływał się od negatywnej decyzji. Tego typu "akcje" nie są dla niego nowością. Podobne sytuacje miał miejsce w Wiśle i Białymstoku i zostały rozwiązane na korzyść inwestora.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!
Zamek w Stobnicy otwarty na majówkę 2024?!

Otwarcie Zamku w Stobnicy już niebawem! Przygotuj się na niezapomnianą majówkę 2024, pełną emocji i przygód. Weź udział w historycznym otwarciu i dołącz do epickiej przygody już teraz!

10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!
10 lat Hotelu Fabryka Wełny - to właśnie tutaj szyją się najlepsze wspomnienia!

Odkryj niepowtarzalne wspomnienia z 10 lat Hotelu Fabryka Wełny! Z historią splata się nowoczesność, tworząc magiczną przestrzeń, która przyciąga gości z całego świata!

Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!
Sale konferencyjne na wynajem w Koszalinie - skorzystaj z oferty HUDSON!

HUDSON - elegancki obiekt w samym sercu Koszalina, oferujący kompleksowe usługi organizacyjne dla różnorodnych wydarzeń biznesowych i okolicznościowych. Sala konferencyjna, komfortowe pokoje, wyjątkowa restauracja - wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć niezapomniane wydarzenie!

Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!
Już niedługo otwarcie nowej przestrzeni EVENT HALL w Fabryce Norblina!

Odkryj wyjątkowy Event Hall w sercu Fabryki Norblina – idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Nowoczesność spotyka się z historią, tworząc niezapomnianą atmosferę dla Twojego wydarzenia. Otwarcie już 20 maja!

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Archiwum