Hotele i restauracje otwarte od lutego?

Hotele i restauracje otwarte od lutego?

W południe (18 stycznia) rozpoczęła się kolejna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Mówił o dalszych planach na zaszczepienie Polaków. Został też zapytany o sytuację branży HoReCa. 

Odpowiedział tak:

"Jest kilka branż najbardziej dotkniętych koronawirusem. Musiały być zamknięte, ponieważ były jednym z głównych źródeł zakażeń: gastronomia, hotele, turystyka. Dlatego Polska była gotowa już w listopadzie, by realizować kolejną tarczę pomocy dla przedsiębiorców. Dystrybucja środków przebiega w najszybszy możliwy sposób. Jestem w kontakcie z dziesiątkami firm, które już dziś potwierdzają otrzymanie środków z budżetu państwa. Ta pomoc płynie szerokim strumieniem. Wolałbym, by te branże działały i były otwarte jak najszybciej. W najbliższych 10 dniach będziemy wypracowywać z przedstawicielami najbardziej dotkniętych branży, protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych. Wpływ na termin otwarcia na pewno będzie miało tempo szczepień, liczba zgonów sytuacja u sąsiadów, liczba zakażeń. Wszystko zależy od tego, jak wirus będzie się zachowywał. Jeśli za pięć czy dziesięć dni nastąpi gwałtowny wzrost zakażeń, to te plany będziemy musieli zrewidować. Protokoły będziemy chcieli wdrażać w życie od lutego, ale trudno mi powiedzieć od jakiego dnia."


Z dzisiejszej wypowiedzi premiera wynika, że hotele i restauracje miałyby zostać otwarte jeszcze w lutym - w której części miesiąca jeszcze dokładnie nie wiadomo. 

Czynniki, które będą miały na to wpływ to:

  • tempo szczepień
  • liczba zgonów
  • liczba zakażeń
  • sytuacja covidowa zza granicą

W ciągu 10 najbliższych dni zostaną stworzone protokoły, jak mają funkcjonować restauracje i hotele w obostrzeniach pandemicznych. 

Zastanawiamy się, czy ta nagła zmiana postawy rządzących w sprawie branży HoReCa nie wynika aby z ostatnich pogłosek o zbliżającym się buncie hotelarzy i restauratorów? Wiele osób planuje otworzyć swój obiekt jeszcze w tym miesiącu lub na początku lutego.

Czy rządzący nie przestraszyli się, że ich nakazy i tak nie będą przestrzegane, a tym samym ośmieszą się przed całym narodem i sąsiadami zza granicy? 

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz