Hotele za 2 mld złotych ciągle w budowie

Branża hotelarska notuje długo oczekiwane ożywienie. W drugiej połowie roku zwiększyła się liczba podróży służbowych, organizuje się też coraz więcej konferencji, co zaowocowało wysokim wskaźnikiem rezerwacji.

Ruch w interesie

– Już w drugim kwartale widać było poprawę wskaźników obłożenia. Poszły one w górę na rynku niemieckim i polskim. Z tą tendencją powoli podążają także ceny pokoi – tłumaczy Franz Jurkowitsch, prezes firmy Warimpex, która jest właścicielem lub współwłaścicielem 21 hoteli położonych głównie w Europie Środkowo-Wschodniej, dysponujących łącznie 5 tysiącami pokoi.
Przedstawiciele sieci hotelowych podkreślają, że w okresie wakacyjnym z powodu dużego obłożenia ceny wzrosły średnio o 50 zł na jednym pokoju.

Nowe projekty

Dobre perspektywy zachęcają inwestorów do powrotu ze swoimi projektami na rynek hotelowy. Branżę tę jako cel swojej ekspansji upatruje na przykład spółka West Real Estate, która planuje zadebiutować wkrótce na giełdzie. Firma specjalizuje się w inwestowaniu w przedsięwzięcia związane z nabywaniem nieruchomości i przekazywaniu procesu zarządzania nimi spółkom zależnym. Na cele hotelowe postanowiła zaadaptować nieruchomość położoną w miejscowości Barcinek. Obiekt ma działać pod marką Best Western. Prace przy hotelu mają się rozpocząć w IV kwartale 2011 r., a zakończyć pod koniec 2012 roku.
By wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji, firma postanowiła wzbogacić usługi o odnowę biologiczną.

Co więcej, jak zapewnia inwestor, obiekt ma być pierwszym w Polsce wyposażonym w innowacyjną technologię zapewniającą podwyższenie jego efektywności energetycznej oraz zmniejszenie uciążliwości dla środowiska, czego potwierdzeniem ma być certyfikacja budynku zgodna ze standardem LEED Greek Building Rating System.
Nowe inwestycje planuje też Hilton. W ciągu najbliższych kilku lat grupa chce otworzyć w Polsce w sumie siedem hoteli pod trzema markami: Hilton, Doubletree by Hilton oraz Hilton Garden Inn. Jeden z nich powstanie we Wrocławiu, a drugi w Łodzi.
Również sieć Starwood Hotels & Resorts ma w planach dalszy rozwój na naszym rynku. Piąty hotel pod marką Sheraton ma zostać otwarty na przełomie 2011 i 2012 roku na Mazurach. Pod koniec roku ma ruszyć budowa czterogwiazdkowego Nowotelu. Inwestycja zakończy się w 2012 r. i ma kosztować ponad 4 mln zł.

W sumie, jak szacują analitycy, w Polski w rynek w ciągu najbliższych dwóch lat zostanie wpompowane około 2 mld zł. A baza hotelowa rokrocznie ma rozrastać się o około 100 obiektów.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

Przed nami 6. edycja Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i koniecznie weź w nim udział. Do zobaczenia!

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz