Hotele za 2 mld złotych ciągle w budowie

Branża hotelarska notuje długo oczekiwane ożywienie. W drugiej połowie roku zwiększyła się liczba podróży służbowych, organizuje się też coraz więcej konferencji, co zaowocowało wysokim wskaźnikiem rezerwacji.

Ruch w interesie

– Już w drugim kwartale widać było poprawę wskaźników obłożenia. Poszły one w górę na rynku niemieckim i polskim. Z tą tendencją powoli podążają także ceny pokoi – tłumaczy Franz Jurkowitsch, prezes firmy Warimpex, która jest właścicielem lub współwłaścicielem 21 hoteli położonych głównie w Europie Środkowo-Wschodniej, dysponujących łącznie 5 tysiącami pokoi.
Przedstawiciele sieci hotelowych podkreślają, że w okresie wakacyjnym z powodu dużego obłożenia ceny wzrosły średnio o 50 zł na jednym pokoju.

Nowe projekty

Dobre perspektywy zachęcają inwestorów do powrotu ze swoimi projektami na rynek hotelowy. Branżę tę jako cel swojej ekspansji upatruje na przykład spółka West Real Estate, która planuje zadebiutować wkrótce na giełdzie. Firma specjalizuje się w inwestowaniu w przedsięwzięcia związane z nabywaniem nieruchomości i przekazywaniu procesu zarządzania nimi spółkom zależnym. Na cele hotelowe postanowiła zaadaptować nieruchomość położoną w miejscowości Barcinek. Obiekt ma działać pod marką Best Western. Prace przy hotelu mają się rozpocząć w IV kwartale 2011 r., a zakończyć pod koniec 2012 roku.
By wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji, firma postanowiła wzbogacić usługi o odnowę biologiczną.

Co więcej, jak zapewnia inwestor, obiekt ma być pierwszym w Polsce wyposażonym w innowacyjną technologię zapewniającą podwyższenie jego efektywności energetycznej oraz zmniejszenie uciążliwości dla środowiska, czego potwierdzeniem ma być certyfikacja budynku zgodna ze standardem LEED Greek Building Rating System.
Nowe inwestycje planuje też Hilton. W ciągu najbliższych kilku lat grupa chce otworzyć w Polsce w sumie siedem hoteli pod trzema markami: Hilton, Doubletree by Hilton oraz Hilton Garden Inn. Jeden z nich powstanie we Wrocławiu, a drugi w Łodzi.
Również sieć Starwood Hotels & Resorts ma w planach dalszy rozwój na naszym rynku. Piąty hotel pod marką Sheraton ma zostać otwarty na przełomie 2011 i 2012 roku na Mazurach. Pod koniec roku ma ruszyć budowa czterogwiazdkowego Nowotelu. Inwestycja zakończy się w 2012 r. i ma kosztować ponad 4 mln zł.

W sumie, jak szacują analitycy, w Polski w rynek w ciągu najbliższych dwóch lat zostanie wpompowane około 2 mld zł. A baza hotelowa rokrocznie ma rozrastać się o około 100 obiektów.

Źródło: e-hotelarz.pl

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum