Hotelowe menu w regionalnej odsłonie

Hotelowe menu w regionalnej odsłonie

14 października podczas 9. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel odbędą się Mistrzostwa Kulinarne im. Hanny Szymanderskiej, których tematem przewodnim będzie produkt regionalny. Organizatorem wydarzenia jest szef kuchni Kuba Korczak, promotor regionalnych produktów i działacz Slow Food Polska.

Poszukiwanie urozmaicenia w hotelowym menu to zadanie, przed którym nieustannie stają właściciele obiektów oraz szefowie kuchni. Rosnąca świadomość kulinarna gości sprawia, że doceniają oni nie tylko smaczne i efektownie podane dania, ale przede wszystkim przygotowane na bazie sezonowych i lokalnych produktów. Celem, który przyświeca Kubie Korczakowi jest promowanie różnorodności produktów regionalnych i inspirowanie kucharzy, aby z nich korzystali.  

Kucharze na start!
Konkurs „Produkt regionalny - Mistrzostwa Kulinarne im. Hanny Szymanderskiej” skierowany jest do wszystkich szefów kuchni i kucharzy. Do finału zostanie zakwalifikowanych 12 uczestników, a zadaniem konkursowym będzie przygotowanie dania z wykorzystaniem produktów regionalnych w czasie 45 minut. Jury, w którym zasiądą znani szefowie kuchni i dziennikarze kulinarni, będzie oceniać potrawy pod kątem smaku, kreatywności w wykorzystaniu produktów, techniki przygotowania oraz prezentacji dania. Zwycięzcy otrzymają m.in.: puchary Mistrzostw im. Hanny Szymanderskiej oraz vouchery na zakup wysokiej jakości sprzętu gastronomicznego. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 października, a finał odbędzie się 14 października w godzinach 10.00-15.00. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.worldhotel.pl.

Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi konkursowi będą pokazy kulinarne uznanych szefów kuchni, prezentacje nowych technologii w gastronomii oraz degustacje dań i produktów.
 
Porozmawiajmy o produktach
Wstępem do mistrzostw będzie wykład Kuby Korczaka pt. „Produkt regionalny w hotelarstwie i gastronomii”. Wszyscy, którzy są zainteresowani wprowadzeniem lokalnych produktów do menu restauracyjnego będą mogli dowiedzieć się gdzie ich szukać, jak je przechowywać i przetwarzać oraz jak skutecznie promować ich obecność w karcie. Będzie można także posmakować lokalnych polskich specjałów. Spotkanie odbędzie się 13 października o godzinie 13.00 w sali A w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska.

Oferta wystawców
Targi WorldHotel to kluczowe wydarzenie dla branży hotelarskiej. Wystawcy zaprezentują tam kompleksowe rozwiązania wyposażenia zaplecza kuchennego i restauracji, pokoi hotelowych, sprzęty i akcesoria gastronomiczne, meble, rozwiązania informatyczne i elementy dekoracyjne. W Jesiennym Outlecie HoReCa będzie można nabyć wysokiej jakości nowy i używany sprzęt gastronomiczny w atrakcyjnych cenach.

Informacje praktyczne
Targi WorldHotel odbędą się w dniach 12-14 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Na targi obowiązuje rejestracja. Do 10 października można dokonać jej online, co uprawnia do bezpłatnego wejścia na targi. Więcej informacji znajduje się na stronie www.worldhotel.pl.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski
Park Hotel Łysoń - 4-gwiazdkowy hotel w sercu Małopolski

Park Hotel Łysoń to luksusowy obiekt położony w malowniczym Inwałdzie, blisko Krakowa, oferujący nowoczesne centrum konferencyjne z sześcioma w pełni wyposażonymi salami. Bliskość mnóstwa atrakcji dla każdego. Odkryj, co jeszcze oferuje ten obiekt!

Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!
Nowoczesny hotel na konferencję w Wielkopolsce - Kompleks Ignasiak!

Kompleks Ignasiak to idealne miejsce na konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe w cichej okolicy pełnej zieleni, z nowoczesnymi salami, rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną i wyśmienitą kuchnią. Odkryj wyjątkowe możliwości organizacji wydarzeń w sercu natury!

Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka
Hotel 3-gwiazdkowy w Górznie - zorganizuj konferencję w Hotel Dworek Wapionka

Dworek Wapionka - niezapomniane konferencje w malowniczym otoczeniu przyrody. Profesjonalne sale konferencyjne, malownicza lokalizacja oraz kompleksowa obsługa. Idealne miejsce na efektywne spotkania biznesowe i szkolenia!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz