I OGÓLNOPOLSKI KONGRES INSTYTUCJI KULTURY „Quo vadis kulturo?”

I Ogólnopolski Kongres Instytucji Kultury to największe i najważniejsze wydarzenie dla instytucji kultury. Kongres ma przede wszystkim przedstawić zagadnienia na temat:

  • Aspektów prawnych rozpowszechniania zbiorów – tym razem o tym co wolno rozpowszechniać?

  • Zamówień publicznych po rewolucyjnych zmianach

  • Sponsoringu i PR w instytucjach kultury – czyli praktyczne podpowiedzi jak znaleźć sponsora


Dlaczego warto tu być?
Kongres Instytucji Kultury to najnowsza inicjatywa Fundacji Wirtualna Kultura. Doświadczenia z dotychczasowych Konferencji oraz szkoleń zaowocowały pomysłem na stworzenie Kongresu, podczas którego ludzie kultury będą mogli, w jednym miejscu, w ciągu dwóch dni, uczestniczyć w arcyciekawych wykładach i panelach, przeznaczonych tylko dla „kultury”. Kongres to „kulturalna pigułka” dla wszystkich, którzy poszukują wiedzy na tematy żywotne dla kultury.


  • Interesujące wykłady

  • Prelegenci – tylko praktycy

  • Intrygujące Case studies

  • Rozmowy w kuluarach i wymiana doświadczeń.Kongres odbywa się w urzekającym Mieście Królów Polskich, miejscu gdzie zaczarowana dorożka, Piwnicą pod Baranimi, Wawel oraz setki mniejszych i większych teatrów, muzeów, domów kultury tworzą wspaniałą atmosferę kulturalnej stolicy Polski. Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu jest uroczysta kolacja w jednaj z najlepszych Restauracji w Krakowie.W dniu rozpoczynającym Kongres od rana – przy świeżo parzonej kawie i cudownie pachnących, wiedeńskich, kruchych ciasteczkach - podejmiemy próbę ukazania praktycznego zastosowania prawa, podatków, oraz strategii w instytucji kultury. Pokażemy nie tylko „kruczki prawne” i „luki prawne” w ustawach, podpowiemy czego należy unikać, wskażemy jakie działania są nielegalne i powiemy jak to wszystko rozliczyć w Urzędzie Skarbowym. Podczas Kongresu pokażemy również jak można finansować instytucję kultury, gdzie i jak szukać grantów oraz jak szukać dotacji unijnych na kulturę.

Cena za udział w Kongresie:
Do dnia 30 października – 420 zł brutto
Po 30 października – 480 zł brutto
Udział w uroczystej kolacji kongresowej – 75 zł brutto

Uroczysta kolacja kongresowa odbędzie się w Restauracji Wierzynek w Krakowie.

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!
Hotel 3-gwiazdkowy w Radomsku - Hotel Porto, idealny na konferencje i szkolenia!

Odkryj idealne miejsce na Twoje biznesowe wydarzenie! Hotel Porto oferuje nowoczesną przestrzeń konferencyjną, komfortowe pokoje, wykwintną kuchnię i bogatą ofertę atrakcji. Zarezerwuj już teraz i zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe!

Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!
Konferencje w kinie - Multikina w największych miastach czekają na organizatorów wydarzeń!

Odkryj możliwości organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych w najnowocześniejszych Multikinach w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Obiekty zapewniają unikalne doznania audiowizualne oraz doskonałe warunki dla efektywnej komunikacji.

Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!
Restauracja na spotkanie biznesowe w centrum Warszawy - polecamy Moxo Restaurant & Club!

Odkryj niepowtarzalne doświadczenie kulinarno-muzyczne w sercu Warszawy. MOXO Restaurant & Club to połączenie wyrafinowanej kuchni, energetycznej atmosfery klubowej i spektakularnej przestrzeni eventowej. Zaplanuj niezapomniane spotkanie biznesowe lub wieczór pełen smaku i muzyki w MOXO już dziś!

Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!
Kino na konferencję w stolicy? Warszawskie Multikina polecają się na wszelkie eventy firmowe!

Multikina w Warszawie to nie tylko miejsca projekcji filmów, ale także doskonałe przestrzenie na konferencje i spotkania biznesowe. Oferując najnowocześniejsze wyposażenie i bogatą gamę usług dodatkowych, Multikina zapewniają niezapomniane doznania zarówno kulturalne, jak i biznesowe. 

Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!
Hotel 4-gwiazdkowy w Gdańsku - Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto z bogatą ofertą sal konferencyjnych!

Zaplanuj swoje biznesowe wydarzenie w eleganckim Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Doskonała lokalizacja, obszerne centrum konferencyjne, wyśmienita kuchnia i liczne udogodnienia sprawią, że Twoje spotkanie będzie niezapomnianym sukcesem.

Archiwum