II Konkurs Kucharski hoteli Radisson Blu i Park Inn by Radisson

11. lutego w Krakowie odbyła się II edycja Konkursu Kucharskiego zorganizowanego dla młodych kucharzy przez hotele Radisson Blu z Krakowa i Wrocławia oraz krakowski Park Inn by Radisson. W rywalizacji na kulinarny kunszt, umiejętność łączenia smaków i sposób prezentacji dania na talerzu wygrał Dawid Pobuta z Wrocławia.

W wewnętrznym procesie eliminacji wrocławski i krakowski hotel Radisson Blu oraz krakowski Park Inn by Radisson wytypowały do konkursu po dwóch młodych kucharzy. W finale każdy z kucharzy miał szansę zaprezentować swoje kulinarne umiejętności przed jury w którego składzie zasiedli: Olof Karlsson – District Director Poland z ramienia sieci Rezidor, Nino D. Rosenlund – Dyrektor Generalny Radisson Blu Hotel Kraków, Maciej Głownia – Dyrektor Generalny Park Inn by Radisson Krakow, a także Szefowie Kuchni – Stanisław Bobowski, Arkadiusz Ślusarenko, Piotr Lisiewski.

Organizatorzy przygotowali dla młodych kucharzy zadanie, w ramach którego każdy z nich ze z góry określonych produktów miał przyrządzić jedno danie główne. A w skład pakietów „black box” wchodziły między innymi: polędwiczka lub dorsz, dynia, pomidorki koktajlowe, świeży szpinak, bakłażan, szałwia, soczewica, papryczki chili zioła i przyprawy.

Postaraliśmy się, by w black boxach znalazły się produkty sezonowe, stąd obecność artykułów takich jak biała kapusta, dynia czy soczewica. Nasi młodzi kucharze mogli wybrać do swojej propozycji zarówno mięso jak i rybę, a także cały szereg dodatków, które dały im ogromnie dużo możliwości – tłumaczy Stanisław Bobowski, Szef Kuchni Radisson Blu Hotel Kraków. W ocenie gotowego dania kierowaliśmy się kilkoma kryteriami, ocenianymi w skali od 1 od 6. Były to kreatywność, prezentacja, metoda gotowania, czystość stanowiska, a także koszt przygotowanego dania. Dyrektorzy Generalni z punku widzenia wymagającego klienta oceniali potrawy bez wiedzy, kto jest ich autorem. Przyznawali oni punkty za smak, temperaturę, kreatywność i prezentację na talerzu – dodaje. Młodzi kucharze spełnili oczekiwania swoich mistrzów. Sposób przygotowania potraw był naprawdę ciekawy, a co najważniejsze każdy z uczestników wykazał się bardzo kreatywnym podejściem do swojego zadania – skomentował Stanisław Bobowski.

W wyniku decyzji jurorów 1. miejsce i nagrodę główną otrzymał Dawid Pobuta z wrocławskiego hotelu Radisson Blu. Zwycięstwo przyniósł mu dorsz na puree dyniowym z dodatkiem chili. Drugie miejsce ex aequo zajęli Maciej Korsan, także z Radisson Blu Wrocław i Marcin Nemś kucharz z Park Inn by Radisson Kraków. Pierwszy z nich postawił na roladę wieprzową ze szpinakiem i kolendrą na kapuście z puree z soczewicy, drugi zaś zdecydował sie przygotować dorsza z soczewicą. Trzecie miejsca przypadło pracownikowi Radisson Blu Kraków, Hubertowi Tabakowi z pomysłem na roladę ze szpinakiem i pastą z soczewicy. Wielkie uznanie należą się także innym uczestnikom konkursu – Adrianowi Wronie i Krzysztofowi Paosowi.

Było czymś niezwykle wspaniałym być częścią tak ciekawego projektu. Bardzo podoba mi się inicjatywa polskich hoteli naszej sieci – podsumowuje Olof Karlsson, District Director Poland. Takie spotkanie to przede wszystkim fantastyczna forma integracji, współpracy i pozytywnej rywalizacji hoteli. To także pokazanie młodym ludziom, że praca kucharza nie jest tylko rutynowym zajęciem, ale wiąże się z tym wiele wyzwań, w których na co dzień potrzebna jest kreatywność, kulinarny kunszt i dobry smak – dodaje Karlsson.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!
Zapraszamy na 6. edycję Forum Horeca Idea EVOLVING 2024 w Krakowie!

...

Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie - Hotel Warszawa z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Hotel Warszawa to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnym luksusem. Dzięki starannie przemyślanej ofercie konferencyjnej, wysokiej klasy zapleczu gastronomicznemu oraz komfortowym warunkom zakwaterowania, jest idealnym wyborem dla organizatorów wydarzeń.

Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w Sopocie - Hotel Testa Sopot z nowoczesnymi salami konferencyjnymi

Luksusowy Hotel Testa w Sopocie oferuje idealne warunki do organizacji konferencji i spotkań biznesowych, łącząc nowoczesne wnętrza, znakomitą kuchnię, oraz rozbudowaną strefę Wellness & SPA, zaledwie 55 kroków od pięknej plaży.

Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!
Hotel 5-gwiazdkowy w Szklarskiej Porębie - poznaj idealne miejsce na konferencje, czyli Platinum Mountain Hotel & SPA!

Odkryj Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie - luksusowy kompleks z nowoczesnym centrum konferencyjnym, strefą wellness oraz trzema restauracjami a' la carte. Idealne miejsce na konferencje, szkolenia i relaksujące wyjazdy biznesowe w otoczeniu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi
Hotel 5-gwiazdkowy w województwie mazowieckim - Manor House SPA z eleganckimi salami konferencyjnymi

Manor House SPA to miejsce, gdzie każdy detal jest starannie przemyślany, aby zapewnić gościom niezapomniane doświadczenia. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjno-zdrowotnej, nowoczesnemu zapleczu konferencyjnemu oraz luksusowym warunkom noclegowym, jest to idealne miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych czy eventów firmowych.

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz