Szybkie wyszukiwanie
Pałac Żelechów
16.08.2012

Ikea wyrusza na podbój rynku hotelarskiego

Znana szwedzka sieć Ikea pragnie podbić kolejną branżę - tym razem hotelarską. W planach jest budowa niskobudżetowych hoteli butikowych w całej Europie.

Pierwsze hotele powstaną w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech oraz Polsce. W planach jest stworzenie na początek 100 obiektów na terenie całej Europy. Co może zaskoczyć fanów szwedzkiego designu – hotele nie będą wyposażone w meble znanej marki. Mają być utrzymane w popularnym ostatnio stylu butikowym.

To jednak nie koniec planów Ikei. Szwedzka firma chce również wybudować sieć akademików. Lokalizacje pierwszych placówek nie są jeszcze znane.

W Polsce powstał już pierwszy obiekt należący do Ikei. Jest nim otwarty w czerwcu tego roku sopocki Mera Hotel & Spa. Oprócz niesamowitych widoków przyciąga gości przyjazną atmosferą i wyjatkowym SPA oferującym jedynie usługi wykonywane manualnie.

Pierwszy hotel Ikei powstał 5 lat temu w Oslo. Hotel oferował noclegi w salach wieloosobowych i apartamentach. Goście mogli bezpłatnie żywić się w przyhotelowej kantynie, a na pamiątkę pobytu mogli zabierać szlafroki, prześcieradło i kapcie.
POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij