Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
29.04.2016

Jakub Budnik Szefem Kreatywnym Mazurkas Catering 360° i MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Jakub Budnik Szefem Kreatywnym Mazurkas Catering 360° i MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Nowym Szefem Kreatywnym Mazurkas Catering 360° i MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel został 27-letni Jakub Budnik.

Pracę w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel rozpoczął we wrześniu 2015 roku, gdzie po kilku miesiącach objął stanowisko jednego z czterech Sous Chefów. Jako Szef Kreatywny (od 1 maja br.) odpowiedzialny będzie za tworzenie oryginalnych potraw i niecodziennych połączeń smakowych dla marki Mazurkas.

Jakub Budnik przygodę kulinarną rozpoczął w hotelu Le Regina w Warszawie, gdzie odbył swoje pierwsze praktyki. Pracę zawodową zaczął pod skrzydłami Josepha Seeletso w Centrum Wina Wine Bar. Zanim objął funkcję szefa kuchni wyjechał do Francji, gdzie odbył praktyki pod okiem Daniela Hebeta w restauracji  Le Jardin du Quai. Następnie kolejne doświadczenia zdobywał w restauracji Smaki Warszawy. Został także zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu związanego z gęsiną i w nagrodę wyjechał ponownie do Francji, na staż do Tours, gdzie podglądał pracę takich szefów kuchni jak Bernard Charret i Julien Perrodin. To pozwoliło mu pogłębić kulinarną świadomość i wiedzę w obszarze najnowszych trendów. Ostatnim kulinarnym wyzwaniem było objęcie stanowiska Szefa Kuchni w restauracji Hoża by Mondovino, która otrzymała prestiżowe odznaczenie dwóch czapek od przewodnika Gault & Millau.

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij