Jutro w stolicy Podkarpacia rusza Kongres Profesjonalistów IT

Jutro w stolicy Podkarpacia rusza Kongres Profesjonalistów IT
Wielkimi krokami zbliża się czwarta edycja Kongresu Profesjonalistów IT. Konferencja rusza już jutro o godzinie 9.00 w Hotelu Rzeszów. Spotkanie jest skierowane do osób zarządzających, w tym prezesów i dyrektorów firm. Dzięki niemu kadra kierownicza może poznać nowości technologiczne oraz sposoby ich implementacji w przedsiębiorstwach – wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się przedstawiciele tak znanych marek, jak Sony czy Comarch.

Sposób zarządzania, kapitał pieniężny, marketing czy wreszcie jakość i cena produktów – wszystkie te elementy mają duży wpływ na sukces firmy. Ogromne znaczenie ma jeszcze wdrożenie technologii z szeroko rozumianego IT. W trakcie Kongresu Profesjonalistów IT eksperci z tej branży przybliżą, jak wykorzystać nowoczesne technologie do stworzenia przewagi konkurencyjnej. To wyśmienita okazja na analizę aktualnych trendów, wartościowe rozmowy w kuluarach oraz wysłuchanie ciekawych prelekcji.

Tegorocznym tematem przewodnim będą Technologie IT w biznesie. - Korzystanie z nowoczesnych technologii przy prowadzeniu przedsiębiorstwa daje możliwość podniesienia jego wydajności. Potrzeba współpracy, wymiany idei i doświadczeń w tym zakresie jest niezwykle istotna, a Rzeszów, jako stolica innowacji, jest naturalnym miejscem do tego typu spotkań – mówi dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z o.o., który w trakcie Kongresu opisze system Wirtualnego Biura Prasowego Newslink – inteligentnego narzędzia służącego do zarządzania kontaktem z mediami.

Program wychodzi w przyszłość


Zagadnienia podejmowane w trakcie wydarzenia mają przygotować uczestników na zmiany technologiczne, które nas czekają oraz zaznajomić ich z nowoczesnymi rozwiązaniami, które już teraz funkcjonują, z dnia na dzień zyskując popularność. Próbą zajrzenia w przyszłość zajmie się Rafał Wyderka z Altkom Akademii S.A., który przedstawi uczestnikom przewidywania dotyczące rozpoznawania kompetencji inżynierów IT. Następne interesujące rozwiązanie z zakresu nowych technologii, które może się przydać każdemu przedsiębiorcy, to tzw. Disaster Recovery. Są to procesy związane z wznowieniem lub utrzymywaniem krytycznej infrastruktury teleinformatycznej. Każdy z nas wie, jak istotne są zgromadzone na twardych dyskach dane. Ich utrata to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy, ale właśnie dzięki Disaster Recovery można zapobiec katastrofie. Ten temat opisze Marcin Baczyński z 3S Data Center S.A.

Problem wynikający z korzystania z danych to nie tylko możliwość ich utraty, ale również uporządkowanie informacji. Tradycyjny Excel już nie wystarcza, dlatego przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z profesjonalnych systemów ERP, które gromadzą wszystkie zasoby w jednym miejscu. O zaletach takiego rozwiązania będzie mówił Jakub Uciński z Comarch S.A. Kolejne wystąpienie przygotował Piotr Gajewski z Sony Europe Limited sp. z o.o., który przybliży uczestnikom Kongresu najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania stosowane w projektorach oraz monitorach – w sam raz do wykorzystania w przedsiębiorstwach.

Pozostali prelegenci to m.in. Tomasz Oleniacz z Vegacom sp. z o.o., Dariusz Pitera z Ideo sp. z o.o., Krzysztof Zawada i Klaudia Żukowska z itWORKS S.A., Mateusz Zemczak z PayU S.A., Sławomir Rajch z Raben Polska sp. z o.o., Michał Machowski z PROFERIS Sp. z o.o., Łukasz Kurbiel z Brother sp. z o.o., Grzegorz Jurczak z Soneta sp. z o.o. oraz Grzegorz Flaga z ZETO-RZESZÓW sp. z o.o.

W poprzednich edycjach Kongresu Profesjonalistów IT brało udział blisko 200 uczestników. Organizatorami są Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej oraz Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Partnerem Głównym jest Altkom Akademia S.A., zaś Partnerami wspomagającymi itWORKS S.A., 3S S.A. oraz QNAP.

INFORMACJA PRASOWA

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Mogą Cię zainteresować

Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!
Obiekt na konferencje w woj. mazowieckim - Pałac Żelechów SPA & Wellness przy którym trudno przejść obojętnie!

Pałac Żelechów SPA & Wellness to miejsce, które łączy w sobie luksus, historię i nowoczesność, oferując szeroką gamę usług i atrakcji. To doskonałe miejsce na organizację prestiżowych wydarzeń biznesowych, zapewniając komfortowe warunki i wyjątkową atmosferę.

Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!
Hotel 5-gwiazdkowy w Wiśle - Crystal Mountain z nowoczesnym centrum konferencyjnym!

Crystal Mountain w Wiśle to miejsce, które łączy luksus z funkcjonalnością, oferując najwyższy standard usług. Malownicze otoczenie, nowoczesne zaplecze konferencyjne, wyśmienita kuchnia oraz bogata oferta rekreacyjna sprawiają, że jest to idealne miejsce na organizację eventów.

Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!
Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa odbędzie się w 2028 roku w Warszawie!

W 2028 roku Uniwersytet Warszawski będzie gospodarzem prestiżowej konferencji ACHS, skupiającej badaczy dziedzictwa z całego świata. Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce, przyciągając około 600 delegatów!

Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!
Hotel 5-gwiazdkowy w Krakowie - Radisson Blu Hotel Kraków z nowoczesnymi salami konferencyjnymi!

Wybierając Radisson Blu Hotel Kraków na miejsce swojego wydarzenia, zapewniasz sobie i swoim gościom najwyższy standard usług, doskonałą lokalizację oraz pełne wsparcie w realizacji nawet najbardziej wymagających przedsięwzięć. Dowiedz się więcej!

Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach
Nosalowy Dwór Resort & SPA - konferencja w górach

Nosalowy Dwór Resort & SPA to wyjątkowy obiekt położony pośród niesamowitych Tatr. Ponad 2000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej oraz niesamowite udogodnienia na najwyższym poziomie czekają na klientów biznesowych. Sprawdź!

Archiwum

Agata
Event Concierge

Szukasz obiektu na wydarzenie?

Pomożemy bezpłatnie znaleźć idealne miejsce :) Napisz na [email protected] lub skorzystaj z formularza.

Chcę wysłać formularz