Szybkie wyszukiwanie
Zamek Ryn
16.09.2013

Katowice przed Europejskim Kongresem MŚP

Zaledwie kilka dni dni zostało do końca rejestracji na największy Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Europie. Trzecie spotkanie przedstawicieli MŚP rusza już 16 września w Katowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw rusza po raz trzeci. Już 16 września w Katowicach spotkanie przedstawicieli środowisk biznesowych i gospodarczych, nauki i polityki wśród których nie zabraknie także najwyższych osób w Państwie. W planie trwającego trzy dni Kongresu znalazło się kilkadziesiąt konferencji i spotkań o charakterze warsztatowym. Eksperci z kraju a także kilkadziesiąt zagranicznych delegacji dyskutować będzie o możliwościach rozwoju mikro i mini przedsiębiorstw, nowych rynkach a także barierach jakie stoją przed przedsiębiorcami.

Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3 800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, Rządem i Parlamentem – to główne wyzwania i zadania jakie stoją przed tegorocznym Kongresem – mówi Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu.

W poprzednich dwóch edycjach Kongresu udział wzięło niemal 6000 uczestników z całej Europy. Wrześniowe spotkanie organizowane jest z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Współorganizatorami są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza i Ministerstwo Gospodarki.

Udział w kongresie jest bezpłatny. Zapisy on-line i szczegóły dostępne na stronie internetowej www.kongresmsp.eu

INFORMACJA PRASOWA

POWRÓT

Notatki prasowe

Notatki prasowe oraz informacje o wydarzeniach branżowych prosimy przesyłać na adres: [email protected]
Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij